بازی‌های آسیایی هانگژو

فروغی: نباید مشکلات را گردن تجهیزات بیندازیم/ حتی فشار مثبت هم روی تیرانداز خوب نیست

12:07 - 06 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۶۵۶۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
فروغی: نباید مشکلات را گردن تجهیزات بیندازیم/ حتی فشار مثبت هم روی تیرانداز خوب نیست
قهرمان تیراندازی المپیک توکیو گفت: نباید اکثراً گردن تجهیزات بیندازیم باید همه چیز را در نظر بگیریم و کمی از عدم نتیجه‌گیری روی مدیریت خودمان هست.

خبرگزاری میزان - جواد فروغی بعد از ناکامی در کسب مدال در مسابقات تیراندازی تپانچه ۱۰ متر مردان اظهار داشت: اگر بخواهیم عملکرد تیم ملی تیراندازی ایران را در بخش تیمی بررسی کنیم بد نبود هرچند می‌توانستیم بهتر از این باشیم، چون امیدوار به رفتن روی سکو هم بودیم.

وی ادامه داد: در عملکرد انفرادی نیز جوهری بهتر از بقیه بود و با یک نمره کمتر نتوانست به رقابت فینال برود. از عملکرد خودم زیاد راضی نبودم و از کسانی که نتوانستم انتظاراتشان را برآورده کنم، پوزش می‌خواهم. بر اساس آموخته و توانایی‌ام سعی کردم خودم را مدیریت کنم و شلیک‌های خطرساز نداشته باشم. 

قهرمان تیراندازی المپیک توکیو تصریح کرد: تمرکزم را برای این مسابقه گذاشته بودم تا جاییکه از ۲ روز پیش گوشی همراهم را از دسترس خارج کردم. اما هنوز فشار روی من زیاد است و مرا اذیت می‌کند. امیدوارم خودم را ترمیم کنم تا با سرمربیگری و رهنمود‌های ظفرجعفرزاده نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

فروغی در پاسخ به این سوال که در ماه‌های گذشته در خصوص کمبود امکانات انتقاد داشتید، در اینجا کمبود‌های تجهیزات‌تان روی عملکردتان تأثیرگذار بود، یادآور شد: از صحبت‌های من در مورد کمبود فشنگ و سلاح سوء برداشت شد. تیراندازی رشته‌ای تجهیزات محور است. ما نمی‌توانیم تأثیر تجهیزات را در تیراندازی نبینیم. تحریم‌ها تأثیرگذار نیست، چون با مدیریت رئیس فدراسیون تیراندازی یک مقدار از کمبود‌ها برطرف شد. بهترین ساچمه را در اختیار داریم، اما تجهیزات جانبی و کمکی حتی می‌تواند موثر باشد. در مجموع مشکلات حداقل از خودم هست، نباید اکثراً گردن تجهیزات بیندازیم؛ باید همه چیز را در نظر بگیریم و کمی از عدم نتیجه‌گیری روی مدیریت خودمان هست.

وی تصریح کرد: بعد از کسب مدال روی ورزشکاران فشار می‌آید. در مورد رشته تیراندازی که پایه اصلی‌اش مدیریت ذهنی است مشکل زیاد می‌شود. در مدت ۲ روزی که گوشی‌ام خاموش بود کلی پیام داشتم و انتظارات به جاست.

فروغی خاطرنشان کرد: بخواهیم، نخواهیم فشار زیاد است و حتی فشار مثبت روی تیرانداز خوب نیست. اگر به تیرانداز وعده هم بدهید ممکن است سم باشد. داستان تیراندازی یک مقدار با سایر رشته‌های ورزشی متفاوت است؛ ذهن تیرانداز مثل بلوری است که از نوک متعادل شده و هر فشاری از هر جهت می‌تواند آنرا نامتعادل کند. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *