آمادگی کادر سلامت در صورت هرگونه تهدید خارجی و بلایای طبیعی

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹:۰۷
کد خبر: ۴۷۳۶۴۳۳
آمادگی کادر سلامت در صورت هرگونه تهدید خارجی و بلایای طبیعی
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور و کادر سلامت در صورت هرگونه تهدید خارجی و بلایای طبیعی برای خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی آمادگی کامل دارند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این نشست‌ها تاکید بر این حقیقت است که همه اقدامات حوزه سلامت در دوران هشت سال دفاع مقدس، بر مبنای علم و فناوری بوده است.

وی تاکید کرد: دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور و کادر سلامت در صورت هرگونه تهدید خارجی و بلای طبیعی برای هرگونه خدمت رسانی بهداشتی و درمانی آمادگی کامل دارند.

پناهی در بخشی از اظهارات خود به پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه سلامت و علوم پزشکی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: میزان پیشرفت به گونه‌ای است که شرایط قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه با یکدیگر نیست.

به گفته معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش عظیمی از پیشرفت‌هایی حاصل شده در حوزه سلامت و علوم پزشکی برگرفته از تجربیات و آموز‌های دفاع مقدس است.

نخستین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس امروز با حضور سردار سرلشکر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نیرو‌های مسلح و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت و قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن آمفی تئاتر ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *