سردار حاجی‌زاده: ایران در حوزه پهپاد در سطح جهانی قرار گرفته است

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۹:۲۷
کد خبر: ۴۷۳۶۲۶۹
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سردار حاجی‌زاده: ایران در حوزه پهپاد در سطح جهانی قرار گرفته است
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که ایران در حوزه پهپاد در سطح جهانی صاحب سبک شده است.

خبرگزاری میزان - سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از مستند پرچمدار در حوزه هنری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ ما جنگ با عراق نبود بلکه جنگ تحمیلی با ایرانی بود که از انقلاب خود ۱۹ ماه فاصله گرفته و مقابل ابرقدرت غرب و شرق و کشور‌های اروپایی ایستادگی کرده بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حدود ۳۰ کشور در مقابل ما ایستادند تا این نظام را نابود و ایران را تجزیه کنند، ولی به لطف الهی و ایستادگی ملت نه تنها بر ماشین جنگی آن‌ها غلبه کردیم بلکه یک متر مربع از سرزمین را از دست ندادیم و اراده خود را برآن‌ها تحمیل کردیم.

سردار حاجی‌زاده ضمن تاکید بر این موضوع که امروز جمهوری اسلامی از قدرت منطقه‌ای عبور کرده است، مستند پرچمدار را گویای تلاش و زحمات ۴۰ ساله سربازان گمنام ایران در عرصه‌های نظامی و علم و فناوری دانست.

وی با بیان اینکه ایران در حوزه پهپاد در سطح جهانی قرار گرفته و صاحب سبک در حوزه تکنیک و تاکتیک شده است، افزود: مستند پرچمدار تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های کشور به واسطه دوران دفاع مقدس است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدردانی از زحمات کارگردان و عوامل و تلاشگران گمنام سازنده «مستند»، گفت: این عزیزان کسانی هستند که نه امام (ره) را دیدند، نه انقلاب و جنگ را، اما با چشم دل همه چیز را درک کردند.

سردار حاجی‌زاده، تاکید کرد: در این مستند خواهید دید که ما در کجا قرار داشتیم. ما تا عمق چند کیلومتری قادر به شناسایی نبودیم، اما امروز محدودیتی نداریم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، تصریح کرد: امروز از پهپاد‌ها فقط برای ماموریت شناسایی، مراقبت، رزمی و پدافندی استفاده نمی‌کنیم بلکه برای ده‌ها ماموریت می‌توانیم از آن‌ها بهره ببریم. علاوه بر حوزه غیرنظامی از سر ریز تکنیکی و فنی، در حوزه ماموریتی هم از این ابزار استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *