نرگس محمدی و سودای جایزه نوبل!

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷:۰۰
کد خبر: ۴۷۳۶۲۳۶
دسته بندی‌: فضای مجازی ، عمومی
نرگس محمدی و سودای جایزه نوبل!
در ماه‌های اخیر نرگس محمدی در فضای مجازی و رسانه‌ای اقدامات عجیبی را انجام می‌دهد که همگی بر اساس هدایت‌های شیرین عبادی و به امید دریافت جایزه صلح نوبل و پیشبرد یک بازی تبلیغاتی از پیش طراحی شده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش فارس، نامش نرگس محمدی است، فردی که بار‌ها به واسطه اقدامات ضد امنیتی خبرساز شده و هم اکنون هم به جرم اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور در زندان به سر می‌برد و دوران محکومیت خود را سپری می‌کند. 

محمدی که پیشتر مشمول رأفت اسلامی شده بود، اخیرا اقدام به برخی تحرکات خاص و تعجب آمیز زده که این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که انگیزه‌های او از این گونه رفتار‌های عجیب چیست؟!

در طی روز‌های اخیر و در ۲۱ شهریور در حساب اینستاگرامی منتسب به نرگس محمدی با انتشار مطلبی ادعا شدکه این فرد در محل بهداری زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است که این موضوع به سوژهٔ جدید رسانه‌های معاند تبدیل شد. پس از این موضوع، روابط عمومی سازمان زندان‌ها هرگونه ادعایی از سوی نرگس محمدی مبنی بر ایراد ضرب و شتم در مورد این فرد را تکذیب و اعلام کرده این ادعا‌ها به هیچ وجه صحت ندارد.

در مثال‌های دیگری می‌توان به رفتار‌های افراطی نرگس محمدی اشاره کرد. به طوری که وی طی ۷ ماه گذشته از حق مرخصی قانونی خود از زندان استفاده نکرده و از خانواده و وکلای خود نیز خواسته برای خروج از زندان کفیل وی نشوند. بر اساس اعلام یک منبع اگاه، محمدی همچنین از فرصت‌های درمانی داخل زندان استفاده نمی‌کند، دائما در حال طراحی و اجرای اقداماتی خلاف نظم زندان و برهم زننده فضای آرامش سایر زندانیان است و اقدامات دامنه دار تبلیغی را آغاز کرده که شامل دروغ‌هایی همچون تهدید جانی وی در زندان و مواردی از این دست میشود.

بررسی‌های بیشتر و دقیق‌تر در مورد چرایی رفتار‌های این زندانی، اما نشان میدهد این اقدامات غیر معمول ریشه در وعده‌هایی است که به وی داده شده است.

وعده دریافت جایزه نوبل در ازای رفتار‌های افراطی

در حالی که کمیته نوبل در حال بررسی گزینه‌های خود برای اعطای جایزه صلح نوبل است و در نیمه مهر ماه جاری برگزیدگان آن معرفی خواهند شد، پیام‌هایی از سمت شیرین عبادی و عبدالکریم لاهیجی به نرگس محمدی ارسال شده که چنانچه وی رفتار‌های تند و افراطی خود را تشدید کند، آن‌ها می‌توانند نظر اعضای کمیته نوبل برای اعطای این جایزه سیاسی به وی را جلب نمایند. 

بر این اساس برای نرگس محمدی دستور العمل‌هایی تهیه شده که وی طی چند ماه گذشته در حال اجرای آن‌ها بوده تا بتواند نظر اعضای کمیته نوبل را جذب و این جایزه را نصیب خود کند و البته بازی طراحی شده تبلیغاتی علیه وضعیت حقوق بشر در ایران را نیز پیش ببرد. 

اقدامات عجیبی همچون عدم استفاده از حق مرخصی یا فرصت‌های درمانی داخل زندان و همچنین اصرار به ایجاد تشنج و ناآرامی و اقدامات رسانه‌ای علیه کشور، همه در همین راستا و در سودای کسب جایزه صلح نوبل قابل ارزیابی و تحلیل هستند.

این در حالی است که به واسطه حضور فرزندان نرگس محمدی در خارج از کشور، وی طی ماه‌های گذشته و با مساعدت و همکاری مقامات زندان حتی اجازه استفاده از تلفن همراه به صورت محدود و صرفا برای تماس با فرزندان خود را نیز داشته، اما او از همین امکان نیز برای پیشبرد اهداف خود در کسب جایزه صلح نوبل و پیشبرد بازی طراحی شده سوء استفاده کرده است.

پایان پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *