رشد ۱۸ درصدی ترانزیت حمل و نقل جاده‌ای در سال ۱۴۰۲

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷:۵۸
کد خبر: ۴۷۳۶۱۲۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
رشد ۱۸ درصدی ترانزیت حمل و نقل جاده‌ای در سال ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری گفت: ترانزیت جاده‌ای از قلمرو کشور در شش ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش یافت.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای، هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان گفت: در شش ماهه سال جاری نزدیک به ۲۷۰ هزار دستگاه ناوگان ایرانی و خارجی حامل ۵.۸۴ میلیون تن کالا در بخش حمل و نقل جاده‌ای از قلمرو کشور ترانزیت شده که نسبت به دوره مشابه شش ماهه ۱۴۰۱ از رشد ۱۸ درصدی برخوردار است.

وی افزود: در شهریور ماه سال‌جاری بیش از ۵۱ هزار دستگاه ناوگان ایرانی و خارجی حامل ۱.۱۴ میلیون تن کالای ترانزیتی از قلمرو کشور عبور کرده که نسبت به شهریور سال ۱۴۰۱ رشد ۵۰ درصدی داشته و بالاترین میزان ترانزیت ماهیانه در طول شش سال گذشته بوده است.

هدایتی افزود: در سایه دیپلماسی همگرایی سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای دولت سیزدهم به‌ویژه با کشور‌های همسایه و تلاش‌های صورت گرفته از سوی تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌های موثر برای تسهیل ترانزیت کالا از قلمرو کشور و تحقق اهداف ترسیمی در این زمینه از جمله اقدامات گسترده صورت گرفته در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای همگرایی مدیریتی در پایانه‌های مرزی و ارتقای زیرساختی، بهسازی و ارتقای محور‌های منتهی به پایانه‌های مرزی، آسیب‌شناسی شناسایی موانع و پیگیری رفع مشکلات فرآیندی، پیگیری تسهیل تردد از طریق برگزاری نشست‌های مشترک حمل و نقل جاده‌ای با کشور‌های مختلف با اولویت همسایگان، پیگیری استقرار رویکرد لجستیکی در محدوده مرز‌ها با استفاده از ظرفیت پسکرانه‌ای، پیاده‌سازی سامانه نوبت‌دهی مکانیزه در پایانه‌های مرزی با تردد بالا و... پیش‌بینی می‌گردد روند رو به رشد ترانزیت از قلمرو کشور در ماه‌های آتی با رشد بیشتری ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *