کارگروه رفع موانع تامین مالی نهضت مسکن تشکیل می‌شود

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱:۱۱
کد خبر: ۴۷۳۶۰۶۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
کارگروه رفع موانع تامین مالی نهضت مسکن تشکیل می‌شود
رئیس کل بانک مرکزی دستور داد تا جلسه کارگروه رفع موانع تامین مالی نهضت ملی مسکن تشکیل شود.

خبرگزاری میزان - محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مشترک مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری و معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی که عصر امروز دوشنبه برگزار شد، به قائم مقام بانک مرکزی دستور داد ظرف سه روز آینده جلسه کارگروه تخصصی رفع موانع تامین مالی طرح ملی نهضت ملی مسکن را با حضور مقام‌های ذیربط تشکیل دهد.

فرزین ضمن تاکید بر حمایت و تعامل ویژه شبکه بانکی با وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد عملیاتی نهضت ملی مسکن و استفاده از روش‌های مختلف تامین مالی مسکن سازی در کشور، تاکید کرد: در این کارگروه ویژه که با حضور مسئولان اعتباری بانک مرکزی، مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، روسای شورای هماهنگی بانک‌ها، کانون بانک‌ها و موسسات اعتبار خصوصی و مدیران اعتباری شبکه بانکی باید برگزار شود، رفع مغایرت‌های آماری در زمینه عملکرد بانک‌ها در حوزه تامین مالی، تعداد متقاضیان معرفی شده به بانک‌ها، تعداد قرارداد‌های منعقد شده و میزان تسهیلات پرداختی در طرح نهضت ملی مسکن را حسب دستور رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن باید بررسی و تعیین تکلیف کنند.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین از این کارگروه تخصصی خواست، پیشنهاد‌های مختلف مطرح شده در زمینه طرح نهضت ملی مسکن و راهکار‌های تسریع در تامین تسهیلات بانکی ساخت مسکن از جمله روش‌های مختلف تامین مالی مسکن‌سازی و حتی استفاده از تامین مالی خارجی در این طرح ملی بررسی و نتیجه نهایی را برای تصمیم گیری آماده کنند.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین تسهیل و رفع موانع نهضت ملی مسکن را در حل مشکلات مردم در عرصه مسکن ضروری دانست و گفت:‌ شبکه بانکی حتما با تمام توان در طرح‌های مختلف مسکن سازی در کشور مشارکت خواهد کرد.

در این جلسه معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و مدیران عامل بانک‌ها نیز به ارائه دیدگاه‌ها و عملکرد خود در زمینه طرح نهضت ملی مسکن پرداختند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *