واکنش هیئت ایران به اظهارات نتانیاهو در سازمان ملل

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹:۰۷
کد خبر: ۴۷۳۶۰۵۶
واکنش هیئت ایران به اظهارات نتانیاهو در سازمان ملل
هیئت ایران در سازمان ملل در بیانیه‌ای به اظهارات ادعایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - هیئت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل از نیرو‌های حفاظتی این سازمان به خاطر دستگیری و اخراج نماینده رژیم اسرائیل که روز سه‌شنبه قصد داشت روند برگزاری نشست عالی‌رتبه در سالن مجمع عمومی را مختل کند، قدردانی کرد.

در ابتدای بیانیه جمهوری اسلامی ایران که در پاسخ به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ایراد شد، آمده است: اهتمام محافظین و پروتکل مجمع عمومی در اجرای قانون علیه مجرمین باید الگویی برای سایر ارکان ملل متحد از جمله شورای امنیت باشد که سال‌هاست در اجرای قانون و رسیدگی به اعمال رذیلانه رژیم متبوع این فرد، مماشات کرده است.

این بیانیه همچنین با اشاره به سخنان مضحک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رد ادعا‌های ضد ایرانی آن، اظهار می‌دارد ایران‌هراسی و ترویج اطلاعات گمراه کننده، بخشی از دستورکار همیشگی سخنان -و یا به تعبیر بهتر نمایش‌های خنده‌دار- مقام‌های رژیم اسرائیل در مجمع عمومی است.

رژیم اسرائیل با رنجی عمیق از عدم مشروعیت بین‌المللی، تلاش دارد از هر موضوعی برای ایراد اتهام به دیگران و منحرف کردن اذهان عمومی از جنایات این رژیم، سابقه طولانی حمایت از گروه‌های تروریستی و سیاست‌های نژادپرستانه‌اش بهره ببرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی تلاش دارد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را تهدیدی برای صلح جهانی نشان دهد که این رژیم با دارا بودن انواع تسلیحات کشتارجمعی، از پیوستن به نظام‌های بین‌المللی کنترل تسلیحات خودداری کرده و مانع اصلی ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است.

مضافا نماینده این رژیم با بی‌شرمی تمام و در جایگاه مجمع عمومی در مغایرت کامل با منشور ملل متحد کشور‌های دیگر را تهدید به حمله نظامی کرده است.

لازم به یادآوری است که جمهوری اسلامی ایران در چارچوب حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد، حق کامل خود را برای پاسخ به هرگونه اقدام نظامی و یا هر تهدیدی از سوی رژیم اسرائیل محفوظ می‌داند.

رژیم اشغالگر قدس به عنوان تنها رژیم آپارتاید باقی مانده در جهان که سیاست‌های نژادپرستانه خود را در عمل علیه مردم فلسطین تحمیل کرده است، منشا اصلی اغلب بحران‌ها در خاورمیانه است.

این رژیم در حالی از ابتکار صلح در منطقه صحبت می‌کند که سودای اشغال سرزمین‌های بیشتر فلسطینی، بخشی از سیاست روزمره این رژیم است.

جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن کامل جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، بر حمایت خود از آرمان مردم فلسطین و تحقق کامل همه حقوق مسلم آن‌ها به ویژه حق ذاتی آن‌ها در تعیین سرنوشت و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در سراسر فلسطین و به پایتختی قدس شریف تاکید می‌کند.

با آغاز سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل، یک عضو هیئت رژیم صهیونیستی به دنبال اخلال در جلسه بود که از صحن سازمان ملل اخراج و توسط نیرو‌های امنیتی بازداشت شد.

انتهاس پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *