مجتمع قضایی محاکم خانواده شهرستان خوی افتتاح شد

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶:۵۳
کد خبر: ۴۷۳۶۰۲۵
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
مجتمع قضایی محاکم خانواده شهرستان خوی افتتاح شد
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، مجتمع قضایی محاکم خانواده شهرستان خوی را افتتاح کرد.

خبرگزاری میزان- ناصر عتباتی در آیین افتتاح افتتاح مجتمع قضایی محاکم خانواده خوی گفت: در جهت تخصصی کردن مجتمع‌های قضایی در سطح استان، بعد از مرکز استان این مجموعه دومین مجتمع ویژه رسیدگی به پرونده‌های دعاوی خانواده است که امروز افتتاح شد.

وی ادامه داد: سه شعبه دادگاه خانواده در این مجتمع مستقر شدند که قطعاً در رسیدگی‌های علمی و تخصصی به مسائل خانواده در جهت تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از فروپاشی خانواده‌ها به لحاظ اختلاف خانوادگی که یکی از مهمترین دغدغه‌ها و برنامه‌های مدیریت استان است موثر خواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: می‌توان از مجتمع‌های این‌چنینی و مشاوره‌ای و تخصصی در جهت حل و فصل مسائل خانوادگی بدون اتخاذ تصمیماتی برای جدایی زوجین و مقوله طلاق بیشتر استفاده کرد و قطعاً استقرار مشاوران خانواده در این مجتمع و استقرار قضات آشنا به مسائل خانواده و تخصص‌های علمی و استقرار واحد اجرای احکام متمرکز محاکم خانواده در این مجموعه یک بسته کامل را برای حمایت و صیانت از نهاد مقدس خانواده را ایجاد خواهد کرد.

عتباتی با تقدیر از تلاش‌های مجموعه مدیریت دادگستری خوی و معاونت مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری استان برای ایجاد این مجتمع گفت: امیدوارم با افتتاح مجتمع متمرکز محاکم خانواده قدم بزرگی برای رسیدگی به دعاوی خانوادگی با رویکرد خدمت به خانواده‌ها و مردم را شاهد باشیم.

وی در پایان گفت: انتظار می‌رود تلاش همکاران در این مجموعه برای رسیدگی به دعاوی خانوادگی به صورت تخصصی و با صبر و حوصله و با رویکرد اصلاح ذات البین و تلاش برای حل اختلاف خانواده‌ها با مصالحه و سازش باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین امامی رئیس دادگستری خوی نیز در ابتدای این مراسم از دستورات و پیگیری‌های دکتر عتباتی برای ایجاد مجتمع قضایی محاکم خانواده تقدیر و بیان کرد: در حال حاضر سه شعبه در این مجتمع مستقر شدند و به زودی اجرای احکام و مشاوران و روان‌شناسان خانواده برای کمک به سازش پرونده‌های خانوادگی در این مجتمع مستقر خواهند شد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *