بیش از ۱۶۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌ها وارد فاز اجرا شد

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹:۵۴
کد خبر: ۴۷۳۵۹۴۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
بیش از ۱۶۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌ها وارد فاز اجرا شد
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از عملیاتی شدن بیش از ۱۶۵ هزار واحد مسکن در شهر‌های مختلف توسط آن بنیاد خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، روند اجرای نهضت ملی مسکن را در شهر‌های تحت مسئولیت بنیاد تشریح کرد و گفت: هم اکنون برای ۲۹۵ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌ها زمین تامین شده است که از این میزان، ۲۲۱ هزار واحد دارای متقاضی و در اراضی قرار دارد که قابلیت ساخت و ساز در آن‌ها وجود دارد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از اجرایی شدن ۱۶۵ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی در شهر‌ها خبر داد و گفت: هم‌اینک برای بیش از ۱۶۵ هزار واحد تخصیص پروژه انجام شده است که از این میزان ۱۲۲ هزار واحد پروانه ساختمانی را اخذ کرده‌اند، ۶۷ هزار واحد در مرحله فونداسیون و ۳۴ هزار و ۵۴۰ واحد نیز در مرحله اتمام اسکلت و سقف قرار دارند.

سهرابی توضیح داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در بخش شهری ۹ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی، مسکن محرومان و مسکن اقشار کم‌درآمد تحویل متقاضیان شده است و در برنامه است تا ۹ هزار واحد دیگر نیز تا قبل از اتمام سال تکمیل و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی بخشی از مشکلات موجود را برای ساخت به موقع واحد‌های تعیین تکلیف شده پرداخت نشدن به موقع تسهیلات و همچنین پرداخت نشدن تسهیلات مکمل طرح نهضت ملی مسکن عنوان و اظهار امیدواری کرد تا با رفع مشکلات بانک‌ها و تسریع در پرداخت تسهیلات، ساخت مسکن نیز سرعت لازم را بگیرد.

گفتنی است، بخشی از ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن را بنیاد مسکن برعهده دارد که در مناطق روستایی و شهری اجرا خواهند شد. بر اساس آخرین آمار بیش از ۵۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بنیاد مسکن در شهر‌ها و روستا‌ها اجرایی شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *