تداوم بارش پراکنده باران در برخی استان‌ها تا آخر هفته

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲:۵۲
کد خبر: ۴۷۳۵۹۰۰
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
تداوم بارش پراکنده باران در برخی استان‌ها تا آخر هفته
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در استان‌های اردبیل، نوار شمالی کردستان، گیلان، مازندران، غرب گلستان، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌ها به شکل پراکنده رخ می‌دهد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز کشور و روز‌های آتی پرداخت و گفت: امروز دوشنبه ۳مهرماه در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود.

رفیعی افزود: استان‌های اردبیل، نوار شمالی کردستان، گیلان مازندران، غرب گلستان، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی امروز بارش‌ها به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: روز سه شنبه علاوه بر این مناطق گستره بارش‌ها به شمال شرق کشور هم کشیده خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز چهارشنبه در مازندران، گلستان و مناطق شمالی استان سمنان بارش رخ دهد.

به گفته رفیعی روز‌های پایانی هفته بارش‌ها به شکل خفیف در استان‌های مازندران و ارتفاعات البرز شرقی ادامه پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی تأکید کرد: با توجه به این‌که بارش‌ها امروز در آذربایجان‌های شرقی و غربی به شکل رگباری است احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن رواناب وجود دارد که هموطنان عزیز باید توجه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: تهران امروز آسمان صاف تا کمی ابری است که گاهی افزایش باد را خواهد داشت و بیشینه دمای آن به ۲۹ درجه بالای صفر خواهد رسید و کمینه دمای تهران امروز صبح به ۲۰ درجه بالای صفر رسید.

همچنین خنک‌ترین مناطق استان بیرجند و شهرکرد با دمای ۵ درجه بالای صفر گزارش شد و گرم‌ترین مرکز استان نیز دیروز اهواز گزارش شد که دمای ۴۵ درجه بالای صفر را تجربه کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *