تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس 

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲:۱۱
کد خبر: ۴۷۳۵۷۷۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس 
وزیر راه و شهرسازی با اعلام مدیریت بازار مسکن با راهکار‌های متعدد از آغاز عرضه گسترده زمین از هفته آینده در کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: طی ماه جاری با بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی در پرند و پردیس تحویل متقاضیان می‌شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از متروی پرند در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به انتظار چندین ساله ساکنان پرند برای متروی این شهر گفت: در چند ماه گذشته با تلاش‌های انجام شده و مدیریت مناسب، علی‌رغم افزایش قیمتی که بخش‌های مختلف پروژه پیدا کرده بود، این پروژه با پیشرفت قابل توجهی همراه شد و هم اکنون شاهد روز‌های پایانی انجام پروژه و اتمام آن هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به همراه فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء و مدیریت مترو از این پروژه مهم شهر جدید پرند بازدید شد، افزود: در ۲ تا ۳ روز آینده تست گرم متروی پرند انجام خواهد شد و برای تامین بخشی از برق این مترو، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز کمک خواهد کرد.

وی اظهار کرد: متروی پرند در میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) با حضور رییس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

بذرپاش گفت: همراه با افتتاح ۴ هزار واحد مسکن مهر پرند، متروی پرند نیز افتتاح خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه مسکن نیز توضیحاتی ارائه کرد و درباره برنامه وزارت راه و شهرسازی با توجه به افزایش نهاده‌های ساختمانی برای بازار مسکن و اجاره و ساماندهی آن گفت: تمامی تلاش ما این است تا بتوانیم بازار مسکن را با روش‌های مختلف کنترل و مدیریت کنیم.

وی افزود: ابزار‌هایی همچون مالیات بر خانه‌های خالی، ساماندهی مشاوران و بنگاه‌های مشاور املاک، راه‌اندازی سامانه‌های ثبت معاملات اجاره و خرید و فروش مسکن و همچنین قانون ساماندهی بازار اجاره و مسکن که مراحل نهایی آن در حال انجام است، همگی راهکار‌های مدیریت بازار مسکن است.

عرضه گسترده زمین از هفته آینده آغاز می‌شود

بذرپاش گفت: در کنار ابزار‌های مدیریتی، تولید و عرضه مسکن و همچنین تولید و عرضه گسترده زمین که از هفته آینده در کشور آغاز خواهد شد همگی راهکار‌هایی است که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: طبق آمار بانک مرکزی در بهار سال گذشته رشد (تولید) مسکن و ساختمان منفی ۸ درصد بود که در بهار امسال این بخش با رشد مثبت ۱.۶ درصد همراه بود. این مسیر در ماه‌های آتی ادامه پیدا می‌کند و کارگاه بزرگ ساختمانی در کشور ایجاد خواهد شد.

تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس

بذرپاش افزود: عرضه مسکن با سرعت مناسب در حال انجام است. امروز ۱۴۷۰ واحد مسکن مهر و پروژه‌های روبنایی در مهستان تحویل مردم شد. در روز‌های آینده نیز ۴ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده در پرند نیز تحویل خواهد شد و ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس نیز از دیگر افتتاح‌های مسکنی در این ماه است.

خانه‌های خالی شهر‌های جدید به بازار مسکن و اجاره عرضه می‌شوند

وی گفت: هم اکنون خانه‌های خالی فراوانی در شهر‌های جدید وجود دارد که با مکانیزم‌های تنظیمی در تلاش هستیم تا به بازار عرضه شوند.

واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین تا پایان امسال در قالب نهضت ملی مسکن

بذرپاش تصریح کرد: بخشی از رشد قیمتی بخش مسکن در سال‌های گذشته به دلیل عدم عرضه مسکن و عرضه زمین بود که هم اکنون این مانع برداشته شده است. تصمیم گرفتیم تا با عرضه گسترده زمین در روستا‌ها مشکلات این بخش را حل کنیم. تا پایان امسال ۵۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در قالب طرح نهضت ملی مسکن عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده احتکار زمین در محدوده شهر‌ها و همچنین روستا‌ها در حال فروپاشی است.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *