جزئیات استفاده رایگان دانشجویان و دانش‌آموزان از خدمات مترو

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۴:۳۳
کد خبر: ۴۷۳۵۷۵۲
جزئیات استفاده رایگان دانشجویان و دانش‌آموزان از خدمات مترو
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران می‌گوید که فرایند احراز هویت دانشجویان در کیف پول شهروندی برای استفاده از خدمات رایگان مترو تهران با ارائه لیست از جانب دانشگاه‌های تهران انجام خواهد شد.

خبرگزاری میزان - سعید جهانی، مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران توضیحاتی را درباره «کیف پول الکترونیک شهروندی» و نحوه عملکرد آن ارائه کرد. 

وی با اشاره به آنکه مسئولیت توسعه زیرساخت‌ها و هوشمندسازی خدمات شهری بر عهده فاواست، گفت: کیف پول الکترونیک شهروندی یکی از دستاورد‌های تازه این سازمان در این راستاست.

جهانی با یادآوری سابقه نحوه استفاده شهروندان از خدمات متروی تهران (کارت بلیت یا بلیت‌های تک‌نفره)، افزود: شهروندان برای شارژ این بلیت‌ها ناگزیر از مراجعه حضوری به ایستگاه‌های مترو بوده و اعتبار درون کارت ذخیره و حبس می‌شد.

مدیرعامل سازمان فاوا به مشکلاتی که شهروندان در استفاده از این کارت‌بلیت‌ها داشتند، اشاره کرد و گفت: مثلاً اگر کارت بلیت گُم می‌شد، هیچ راه‌حلی برای بازگشت اعتبار وجود نداشت.

وی، اما ساز و کار جدید را «پرداخت مبتنی بر اعتبار ABT» نامید و اظهار کرد: در این روش هر شهروند یک اکانت خواهد داشت که شماره تلفن همراه وی به‌عنوان آی‌دی یا شناسه برای شبکه شناخته خواهد شد.

جهانی، افزود: به این ترتیب شما می‌توانید با شارژ کیف پول شهروندی همه پرداخت‌های خُرد حوزه شهری خود را انجام دهید. البته که گام نخست متمرکز بر حوزه حمل‌ونقل عمومی و مترو و خطوط بی‌آرتی است. 

مدیرعامل سازمان فاوا بابیان آنکه شهروندان می‌توانند از طریق اپلیکیشن QR Code دریافت کرده و از گیت ورودی تنها با یک تلفن همراه عبور کنند، گفت: در روش دیگر نیز می‌توان کارت‌بلیت را به حساب کیف پول متصل کرده و خیلی راحت به‌صورت آنلاین آن‌ را شارژ کرد.

وی با اشاره به اینکه در گام نخست برای مترو و بی‌آرتی ارائه شده، اضافه کرد: در گام‌های بعدی پرداخت کرایه تاکسی و دیگر خطوط اتوبوسرانی نیز رونمایی شده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. 

جهانی با تأکید بر آنکه قرار بود دانش‌آموزان و دانشجویان بتوانند به‌صورت کاملاً آنلاین در سامانه کیف پول شهروندی ثبت‌نام کرده و از تخفیفات ارائه‌شده، استفاده کنند، اظهار کرد: مکانیزم احراز هویت آنلاین دانشجویان اما با مشکلات نرم‌افزاری اخیر دچار مشکل شده است؛ اما آماده هستیم در صورت ارائه لیست دانشجویان از جانب دانشگاه‌ها، به آن‌ها خدمات‌رسانی کنیم.

مدیرعامل سازمان فاوا، کفت: دانشجویان بنابراین هر دانشگاهی که در تهران لیست ارائه کنند، می‌توانند از خدمات رایگان مترو تهران استفاده کنند؛ هم‌چنین دانش‌آموزان محترم نیز می‌توانند با سیم‌کارت پدر یا مادر خود ثبت‌نام کرده و در کیف پول شهروندی خدمات رایگان استفاده کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *