بذرپاش: مسکن ۲۵ متری پاسخگوی نیاز مردم نیست

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹:۴۴
کد خبر: ۴۷۳۵۷۳۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
بذرپاش: مسکن ۲۵ متری پاسخگوی نیاز مردم نیست
وزیر راه و شهرسازی می‌گوید که دولت معتقد است مسکن ۲۵ متری پاسخگوی نیاز مردم نیست.

خبرگزاری میزان - مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مترو شهر جدید پرند، گفت: امروز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا آخرین بازدید‌ها برای بهره‌برداری از مترو پرند انجام شد.

وی اظهار کرد: مردم سال‌های سال است که منتظر راه‌ اندازی مترو پرند هستند و به گواه هموطنان، قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی پیشرفت پروژه طی ماه‌های اخیر بی نظیر بوده است.

وی افزود: تزریق منابع مالی به پروژه نیز خوب بوده و مترو پرند روز‌های پایانی-تکمیل- را پشت سر می‌گذارد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که مترو پرند در ایام میلاد حضرت محمد (ص) و با حضور رئیس جمهور افتتاح شده و مسافرگیری می‌کند، درباره بازار مسکن، بیان کرد: تمام تلاش ما این است که بازار مسکن را با روش‌های مختلف مدیریت کنیم.

بذرپاش، اضافه کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت قانون ساماندهی بازار اجاره که در شواری نگهبان است و عرضه گستره زمین که از هفته آینده آغاز می‌شود، این بخش را مدیریت خواهیم کرد.

وی از رشد ۱.۶ درصدی بخش ساختمان و مسکن در بهار امسال خبر داد و گفت: در راستای مدیریت بازار مسکن همچنین مساکن مهر با سرعت هر چه بیشتر تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد؛ در این راستا طی روز‌های آینده ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس به متقاضیان آن تحویل می‌شود.

وزیر راه با اشاره به رشد منفی قیمت مسکن در بسیاری از شهر‌های کشور، افزود: البته این کاهش قیمت راضی کننده نیست و باید بیشتر کاهش یابد.

وی با اشاره به این که تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستا‌ها در قالب نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود، تصریح کرد: در روستا طرح هادی زمین را دچار احتکار کرده بود که این مشکل برطرف می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص ساخت خانه‌های ۲۵ متری، گفت: ساخت این واحد‌ها در برنامه ما نیست و در دولت معتقدیم مسکن ۲۵ متری نیاز‌های مردم را پاسخ نمی‌دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *