سناتور ارشد دموکرات به دریافت رشوه و فساد مالی متهم شد

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶:۱۶
کد خبر: ۴۷۳۵۷۰۷
سناتور ارشد دموکرات به دریافت رشوه و فساد مالی متهم شد
باب منندز، سناتور آمریکایی برای دومین بار به فساد مالی متهم شده و این موضوع می‌تواند به برکناری و حتی زندانی شدن او منجر شود.

خبرگزاری میزان - «باب منندز»، سناتور ارشد ایالت نیوجرسی آمریکا و همسرش، از سوی وزارت دادگستری آمریکا رسماً به دریافت صد‌ها هزار دلار رشوه متهم شده و به زودی باید در دادگاه حاضر شوند. 

دادستان‌ها می‌گویند که «منندز» و همسرش شمش‌های طلا و پاکت‌های پر از پول نقد از سه تاجر دریافت کرده‌اند.

کیفرخواست وزارت دادگستری آمریکا می‎گوید که «منندز» و همسرش بخشی از این پول‌ها را مخفیانه به دولت مصر داده‌اند. 

«منندز» و همسرش این اتهام‌ها را رد کرده و گفته‌اند که از خود دفاع خواهند کرد. 

این دومین مجموعه از اتهامات فساد بوده که از سوی وزارت دادگستری آمریکا علیه «منندز» در یک دهه گذشته مطرح شده است. او قبلاً با پرونده توطئه، رشوه و کلاهبرداری روبرو شده بود. 

این سناتور دموکرات ساعتی بعد از انتشار این اتهام‌ها از سمت خود به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا به طور موقت کناره‌گیری کرد.

براساس قوانین سنا، «منندز» مجبور به کناره‌گیری از ریاست کمیته روابط خارجی سنا بود، اما همچنان می‌تواند در این کمیته حضور داشته باشد. 

وی باید ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر) در دادگاه فدرال نیویورک حاضر و طی تشریفات رسمی تفهیم اتهام شود.

«منندز» و همسرش به سه فقره جرم متهم‌ هستند؛ برنامه‌ریزی برای دریافت رشوه، سو‎ءاستفاده از مقام رسمی و قبول رشوه در برابر انجام دادن مطالبات شخص رشوه دهنده.

این سه اتهام همه از جرایم فدرال جدی هستند که در صورت اثبات ممکن است علاوه بر برکناری «منندز» از سناتوری ایالت نیوجرسی، برای او سال‌ها زندان به همراه داشته باشد.

بازرسان، «باب منندز» و همسرش نادین را به دریافت رشوه در قالب پول نقد، طلا، خودروی لوکس و پرداخت قسط وام مسکن آن‌ها متهم کرده‌اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *