سومین خشکسالی متوالی در کشور/ کاهش ۲۰ درصدی بارش باران

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴:۰۲
کد خبر: ۴۷۳۵۷۰۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
سومین خشکسالی متوالی در کشور/ کاهش ۲۰ درصدی بارش باران
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین‌های بلند مدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم بارش کشور را رقم زد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سحر تاج‌بخش مسلمان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی از به پایان رسیدن سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین‌های بلند مدت خبر داد و گفت: سال آبی گذشته از اول مهرماه سال ۱۴۰۱ شروع شد و تا پایان ۳۱ شهریور ماه امسال ادامه داشت که متاسفانه مانند ۲ سال گذشته این سال نیز با کاهش بارش به اتمام رسید.

وی افزود: توزیع بارش سال آبی گذشته در همه نقاط کشور یکسان نبود به طوری که بدترین شرایط در حاشیه شرقی کشور به خصوص در استان خراسان رضوی رخ داد.

خراسان رضوی کم‌بارش‌ترین استان کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بیشترین کم بارشی در استان خراسان رضوی اتفاق افتاد، همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز مثل تهران، قزوین و سمنان نیز شرایط خوبی نبود به نحوی که پس از خراسان رضوی بیشترین کم بارشی‌ها در این مناطق اتفاق افتاد.

تاج‌بخش اضافه کرد: از طرف دیگر همانطور که در گذشته پیش‌بینی کرده بودیم در برخی استان‌های واقع در زاگرس جنوبی نظیر کهگیلویه و بویراحمد شرایط بارشی خوبی رقم خورد.

وی افزود: علاوه بر این موضوع، ۲ سال گذشته نیز با کاهش بارش در کشور سپری کردیم و این شرایط را به مراتب وخیم‌تر کرده است این یعنی اینکه ما سه سال متوالی در کشور کمبود بارش داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مصارف آبی کشور، ضرورت مدیریت یکپارچه منابع آب بدیهی است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *