زلنسکی: اوکراین تولید مشترک تسلیحات با آمریکا را آغاز می‌کند

15:58 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۵۵۲
زلنسکی: اوکراین تولید مشترک تسلیحات با آمریکا را آغاز می‌کند
رئیس‌جمهور اوکراین در پایان سفر به آمریکا اعلام کرد که با واشنگتن بر سر تولید مشترک تسلیحات به توافق رسیده است.

خبرگزاری میزان – «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در پایان سفر به آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و کی‌یف بر سر راه‌اندازی پایگاه تولید مشترک تسلیحات توافق کرده‌اند.

به گزارش «رویترز»، رئیس‌جمهور اوکراین گفت: این امر اوکراین را قادر به تولید سیستم‌های دفاع هوایی می‌کند؛ ضمن اینکه پایگاه صنعتی جدیدی را در اوکراین که اقتصادش به دلیل تهاجم و جنگ ویران شده، ایجاد می‌کند.

وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: وزارت صنایع استراتژیک که بر تولید تسلیحات در اوکراین نظارت دارد، با سه انجمن که بیش از ۲ هزار شرکت نظامی آمریکایی در آن عضو هستند، توافق همکاری مذکور را امضا کرده‌اند.

براساس گزارش «رویترز»، اوکراین تلاش برای افزایش تولید تسلیحات داخلی را افزایش داده است، زیرا ۱۹ ماه جنگ تقاضا برای اسلحه و مهمات مورد نیاز اوکراین را افزایش داده است.

زلنسکی پیشتر گفته بود که کی‌یف به‌زودی میزبان یک مجمع بین‌المللی تولید تسلیحات با حضور بیش از ۲۰ کشور خواهد بود.

اوکراین همچنین چندین پروژه مشترک را با تولیدکنندگان اروپای مرکزی برای تعمیر تانک و دیگر وسایل نقلیه اوکراینی مورد توافق قرار داده و برای توسعه تولید پهپاد و موشک اقدام کرده است.

اوکراین به شدت به حمایت نظامی غرب وابسته است و کشور‌های غربی از زمان آغاز جنگ اوکراین سیلی از تجهیزات پیشرفته را به این کشور گسیل کردند.

کاخ سفید حجم کمک‌های نظامی خود به اوکراین در پی آغاز جنگ در این کشور را بیش از ۱۱۱ میلیارد دلار اعلام کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *