باقری: گروهک‌های تروریست و تجزیه‌طلب باید خلع‌ سلاح شوند

13:38 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۵۳۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
باقری: گروهک‌های تروریست و تجزیه‌طلب باید خلع‌ سلاح شوند
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اعلام کرد؛ تیم‌های کارشناسی، روند خلع‌ سلاح گروهک‌های تروریستی و مسلح را در عراق ، بررسی و راستای‌آزمایی خواهند کرد.

خبرگزاری میزان - سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بر اساس گفت‌وگو‌های انجام شده و توافق بین کشور ایران و عراق قرار بود تا گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب تا ۲۸ شهریور خلع سلاح شوند، اما آنچه رخ داده بیانگر این است که در این مهلت شش ماه گروه‌های تروریست و تجزیه‌طلب از مرز‌های ایران فاصله گرفتند.

وی ضمن قدردانی از همکاری‌های دولت عراق با ایران افزود: آنچه در متن قرارداد شورای امنیت ملی بیان شده است کاملا مشخص بوده و نیاز است تا به مرحله اجرا گذاشته شود. در این متن تاکید شده نیرو‌های تجزیه‌طلب تروریست و مسلح علاوه بر اینکه خلع سلاح شوند باید از کشور عراق اخراج شوند.

سرلشکر باقری ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور اظهار کرد: طبق بیانات رئیس جمهور چند روز مهلت برای اجرای متن شورای امنیت ملی در نظر گرفته خواهد شد تا این امر به مرحله اجرا گذاشته شود. سپس تیم‌های اجرایی برای بررسی و راستی‌آزمایی، خلع سلاح گروه‌های تجزیه‌طلب اعزام خواهند شد و در نهایت پس از بررسی اقدامات مقتضی انجام خواهد شد. 

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *