دولت سیزدهم مشکلات مردم را از پشت میز پیگیری نمی‌کند

13:05 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۵۳۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
دولت سیزدهم مشکلات مردم را از پشت میز پیگیری نمی‌کند
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت سیزدهم به عنوان دولتی عملگرا، نتیجه‌گرا و واقع گرا با حضور میدانی به دنبال رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم است، گفت: این دولت به جای اینکه پشت میز بنشیند و از مشکلات کشور و مردم بی‌خبر باشد با حضور میدانی حل و فصل مشکلات مردم و نیاز مناطق مختلف را با اشراف کامل پیگیری می‌کند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام معاون رییس جمهوری ،سید محمد حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان و در حضور فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای تامین و مسئولین شهری و مدیران دستگاه‌های اجرایی رفسنجان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و نام شهیدان والا مقام خاطرنشان کرد: شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند و امروز هم باید با همان روحیه و با تلاش جهادی و انقلابی مسیر پیشرفت و آبادانی کشور و خدمت به مردم را ادامه دهیم.

حسینی تاکید کرد: خدمت صادقانه و بی‌وقفه به مردم مهم‌ترین مولفه افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی است که متاسفانه در دوره گذشته به خاطر ضعف و سستی موجود آسیب دید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: در کنار خدمت به مردم، ضرورت دارد فعالیت‌ها و اقدامات خوبی که در سراسر کشور در حال انجام است به شیوه‌های مناسب برای افکار عمومی تبیین شود تا روحیه امید و سرزندگی در بین مردم و سطح جامعه افزایش یابد.

معاون رئیس جمهور گفت: اگرچه دولت در آغاز فعالیت‌های خود با تنگنا‌ها و کسری‌های فراوانی مواجه بود، اما با ایمان به خدا، فعال کردن ظرفیت‌های داخلی و تلاش شبانه روزی اقدامات موثری در رفع کمبود‌ها برداشته شده و این مسیر تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به فعالیت‌های دولت مردمی در عرصه سیاست خارجی گفت: آن‌هایی که سال گذشته به دنبال انزوا بخشی ملت ایران، اجماع سازی قدرت‌های جهانی علیه ملت ایران و بحران آفرینی و و بی‌ثبات سازی در کشور بودند، امروز با درایت و اقتدار دولت مردمی فهمیده اند که با توسل به این روش‌ها، راه به جایی نخواهند برد و نظام اسلامی درخت تنومندی است که نمی‌توانند به آن آسیب بزنند.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت شهرستان رفسنجان در بخش کشاورزی و به ویژه تولید پسته، گفت: مدیران استان و شهرستان با روش‌ها و ابتکار‌های گوناگون و با استفاده از ظرفیت‌های علمی مراکز مختلف می‌توانند ضمن برطرف کردن مشکلات کشاورزان در تولید محصول مرغوب، با بازاریابی مناسب محصول خود را با کیفیت و قیمت مناسب به بازار جهانی عرضه کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه سخنان فرماندار و امام جمعه رفسنجان در خصوص مشکلات این شهرستان در حوزه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود با مشکل تنش آبی در استان‌های مختلف مواجه بود و در این مدت وزارت نیرو اقدامات متعددی از جمله انتقال آب از دریا را در دستور کار خود قرار داده است و با اختصاص سهمیه مناسب می‌توان آب پایداری برای استان و شهر رفسنجان تامین کرد که باید این نیاز پیگیری شود.

 حسینی در خصوص استفاده از ظرفیت مس سرچشمه و توجه این مجموعه به انجام مسئولیت‌های اجتماعی، گفت: رئیس جمهور همواره تاکید دارند که صنایع بزرگ و معادن باید نسبت به مناطق اطراف خود آثار و برکاتی داشته باشند و مس سرچشمه نیز باید توجه بیشتری به انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود در حوزه عمران و آبادانی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور در خصوص مشکل بیکاری در شهرستان رفسنجان گفت: دولت برای ایجاد اشتغال ضمن توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، احیاء واحد‌های تولیدی و تسهیل در صدور مجوز‌های کسب و کار به موضوع مهارت آموزی در مدارس و دانشگاه‌ها تاکید دارد و در این منطقه نیز باید این موضوع مورد عنایت بیشتر مسئولان قرار بگیرد.
دکتر حسینی تاکید کرد: شهر رفسنجان در دوران مبارزه و دفاع مقدس سرآمد بوده و امروز هم باید با همت مردم سخت‌کوش و درایت و حمایت دولت اینگونه باشد.

معاون رئیس جمهور همچنین ساماندهی مشکل رفسنجان در خصوص اتباع غیر مجاز و نیز توجه به تقویت دانشگاه فرهنگیان را مورد تاکید قرار داد.

در این مراسم مهندس رضایی فرماندار ویژه و حجت الاسلام والمسلمین عسگری امام جمعه رفسنجان در سخنان جداگانه مشکلات شهرستان رفسنجان در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، تقویت پژوهشگاه پسته، معضل بیکاری کمبود آب و اتباع غیر مجاز و نیز پیشنهادات و راهکار‌های خود را برای غلبه بر این مشکلات مطرح کردند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در جریان سفر به شهرستان رفسنجان همچنین از طرح‌های زیربنایی بهره برداری کرد.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *