اهدای ۲ هزار و ۹۶۶ بسته نوشت‌افزار به فرزندان زندانیان نیازمند در خراسان رضوی

11:10 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۵۱۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اهدای ۲ هزار و ۹۶۶ بسته نوشت‌افزار به فرزندان زندانیان نیازمند در خراسان رضوی
مدیر کل زندان‌های استان خراسان رضوی گفت: تعداد ۲هزار و ۹۶۶ بسته حمایتی تحصیلی به فرزندان محصل زندانیان بی‌بضاعت استان خراسان رضوی از طریق انجمن‌های حمایت زندانیان اهدا شد.

خبرگزاری میزان- حسینی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۶۶ بسته نوشت‌افزار از محل مشارکت خیرین بین فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن‌های حمایت زندانیان استان خراسان رضوی توزیع شد، اظهار کرد: در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و اجرای اولویت‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها مبنی بر توجه به خانواده زندانیان از طریق توسعه خدمات حمایتی، انجمن‌های حمایت زندانیان از ابتدای شهریور به صورت فراگیر اقدام به اجرای پویش ماه مهربانی با محوریت حمایت تحصیلی از فرزندان زندانیان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید کردند.

مدیر کل زندان‌های استان خراسان رضوی افزود: در همین راستا با کمک خیرین و مشارکت انجمن‌های حمایت زندانیان استان تاکنون ۲هزار و ۹۶۶ بسته نوشت‌افزار به ارزش هر بسته میانیگن ۵ میلیون ریال بین فرزندان زندانیان نیازمند توزیع شده است.

حسینی توجه به تحصیل و آموزش فرزندان زندانیان را به‌عنوان یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب‌های متصور برای این قشر آسیب پذیر مورد تأکید قرار داد و گفت: بر همین مبنا و با هدف پیشگیری از ترک تحصیل یا کمک به بازماندگان از تحصیل، انجمن‌های حمایت زندانیان مکلف هستند تا ضمن رصد وضعیت تحصیلی فرزندان زندانیان تحت پوشش در طول سال تحصیلی، نیازمندی‌های تحصیلی و آموزشی آنان را نیز احصا کنند و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی خاطر نشان کرد در پویش ماه مهربانی علاوه بر بسته حمایتی تحصیلی شامل کیف و نوشت‌افزار، کمک نقدی نیز به مددجویان تحت پوشش اهدا شد تا کلیه نیازمندی‌های فرزندان زندانیان در آغاز سال تحصیلی تأمین شود.

وی در پایان ضمن اشاره به رشد ۲۵ درصدی حمایت‌های تحصیلی از فرزندان زندانیان نسبت به سال گذشته و قدردانی از خیرین به جهت مشارکت در این پویش، توجه بیش از پیش تمامی نهاد‌های مسئول اجتماعی در موضوع حمایت ازخانواده‌های زندانیان نیازمند را خواستار شد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *