جلوگیری از زندانی شدن هزار نفر به دلیل عجز از پرداخت سکه با اتخاذ تدبیر مناسب قضایی

۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷:۳۵
کد خبر: ۴۷۳۵۵۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان گفت: پس از افزایش قیمت سکه با ارائه راهکاری قضائی واداری از زندانی شدن هزار نفر که بدلیل رشد قیمت سکه و عدم توانایی در پرداخت آن می‌بایست به زندان بروند جلوگیری بعمل آمد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ؛  صبح امروز در راستای سیاست‌های عالی دستگاه قضایی مبنی بر رفع مشکلات قضایی مددجویان زندانی، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان، به همراه جمعی از معاونین ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بازداشتگاه موقت کرمان با مددجویان دیدار چهره به چهره انجام و با ارشادات و همکاری ومساعدت قضات ۱۰ زندانی از بازداشتگاه موقت کرمان آزاد شدند.

رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان گفت: در حال حاضر ۲ هزار پرونده تقسیط مهریه در دادگستری شهر کرمان داریم که با اتخاذ تدبیر قضائی مناسب از زندانی شدن هزار نفر به دلیل عجز از پرداخت سکه تعیین شده در کرمان جلوگیری شده است.

محمد امیر ابراهیمی اظهار داشت: پس از افزایش قیمت سکه با ارائه راهکاری قضائی واداری از زندانی شدن هزار نفر که بدلیل رشد قیمت سکه و عدم توانایی در پرداخت آن می‌بایست به زندان بروند جلوگیری بعمل آمد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در راستای قانون و بخش نامه ریاست قوه قضائیه، وقت فوق العاده رسیدگی به تقاضای اعسار و تعدیل زندانیان در دادگاه انجام خواهد شد. 

حجت الاسلام ابراهیمی عنوان کرد: در این دیدار چهره به چهره با زندانیان، در خصوص اعسار و تعدیل اعسار مشاوره و راهنمایی داده شد و به سوالات حقوقی و قضائی آنان پاسخ داده و دستورات قضائی لازم جهت حل مشکلات قضائی زندانیان صادر گردید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *