اعلام آمادگی ایران برای تقویت روابط با هلند و اتحادیه اروپا

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵:۳۴
کد خبر: ۴۷۳۵۴۴۹
اعلام آمادگی ایران برای تقویت روابط با هلند و اتحادیه اروپا
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای هلندی خود گفت که برای توسعه روابط با هلند آماده هستیم.

خبرگزاری میزان – «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با «هانکه برونس اسلات»، وزیر خارجه هلند دیدار و گفت‌وگو کرد. 

امیرعبداللهیان ضمن تبریک مجدد انتصاب هانکه برونس اسلات، به‌عنوان وزیر خارجه هلند، گفت: همانند روابط خوب با وزیر خارجه سابق، برای ادامه گفت‌وگو و تقویت همکاری با شما آماده هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی ایران برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله در زمینه‌های محیط زیست، آب و همکاری‌های صنعتی داریم؛ علاقمندیم مشورت‌های سیاسی میان ۲ وزارت امور خارجه ادامه یابد و برای توسعه روابط نیز آماده هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران برای مبارزه با تروریسم هزینه‌های زیادی داد و تجارب ارزنده‌ای در این زمینه دارد و برای گفت‌وگو و تبادل تجربه در این زمینه آمادگی داریم.

وزیر خارجه هلند نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، گفت: روابط دیپلماتیک ۲ کشور ایران و هلند بسیار قدیمی است و علاقمندیم این روابط و همکاری‌های دیپلماتیک تقویت شود.

وی از جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل برخی موضوعات کنسولی میان ۲ کشور تشکر کرد؛ وزیر خارجه هلند همچنین برای کمک به آغاز و موفقیت ماموریت سفیر جدید کشورمان در هلند اظهار آمادگی کرد.

هانکه برونس اسلات همچنین از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و ثبات در منطقه تشکر و برای تداوم تماس‌ها و گفت‌وگو‌های سازنده با همتای ایرانی اظهار آمادگی کرد.

در این دیدار همچنین برخی موضوع‌های مورد علاقه از جمله روند مذاکرات رفع تحریم‌ها و همکاری‌ها و مشورت‌ها با اتحادیه اروپا مورد تبادل نظر قرار گرفت و برای تداوم گفت‌وگو‌ها در این زمینه‌ها اعلام آمادگی شد.

وزیر خارجه کشورمان از همتای هلندی جهت سفر به تهران دعوت کرد.

در گزارش امیرعبداللهیان از دیدار و گفت‌وگو با وزیر خارجه هلند در شبکه اجتماعی ایکس امده است: امروز در نیویورک با خانم هانکه برونس اسلات ، ⁩ وزیر خارجه هلند دیدار و گفت‌وگو و بر آمادگی ایران برای تقویت روابط با هلند و اتحادیه اروپا تصریح کردم.

وی افزود: در مورد تحولات لغو تحریم از مسیر دیپلماسی و تحولات افغانستان بحث و تبادل نظر شد؛ توافق داریم که مناسبات متنوع و نیرومند‌‌تری را سامان دهیم.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *