وزارت دفاع: دفاع مقدس الگویی از شناخت محیط و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد

11:15 - 30 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۳۸۱
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزارت دفاع: دفاع مقدس الگویی از شناخت محیط و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد
وزارت دفاع به مناسبت ۳۱ شهریور آغاز جنگ تحمیلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفاع مقدس در کنار تلخی‌ها و از دست دادن هموطنانمان الگویی از شناخت محیط و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد که زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون کشور و تمرینی برای وحدت در داخل و رزمایشی برای وحدت جهان اسلام شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، متن بیانیه وزارت دفاع به مناسبت ۳۱ شهریور آغاز جنگ تحمیلی به شرح زیر است:

جنگ هشت ساله دسیسه امریکایی - غربی به دست فریب خورده بعثی بود که به ملت بزرگ ایران به دلیل استقلال خواهی و بیرون انداختن استعمار و استکبار تحمیل شد، ولی به برکت انفاس قدسی و و عنایت حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه شریف، بابی از ابواب نعمت الهی به ملت ایران و توفیقاتی همچون خود اتکایی، خودباوری و بریدن دست بیگانگان از کشور گردید.

وجود پرنور امام راحل و نیرو‌های انقلابی حزب الهی و اخلاص، امید، ایمان، اراده، ایستادگی و فداکاری آنان فرهنگ راهبردی به نام مقاومت را به داخل و خارج از کشور ارائه و به جمهوری اسلامی ایران عمق راهبردی بخشید.

نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های معنوی و تخصصی آن دوران مقدس و تاسی به روش، منش و سیره شهدای گرانقدر میهن اسلامی مان تحول روحی شگرف در نیروی انسانی و فرهنگ سازمانی را پایه گذاری و در اسلوب و‌الگوها، تاکتیک‌ها و زیرساخت‌ها بنا‌های گرانبهایی را ایجاد نمود بطوریکه ثمره درخشان آن دوران در سال‌های پر التهاب منطقه و جهان خود را در تامین امنیت ملت نشان داد.

دفاع مقدس در کنار تلخی‌ها و از دست دادن هموطنانمان الگویی از شناخت محیط و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد که زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون کشور و تمرینی برای وحدت در داخل و رزمایشی برای وحدت جهان اسلام شده و ذخیره بینشی برای تعامل با محیط پیرامونی و بین المللی گردیده است.

مقاومت و امتزاج خون ملت‌های منطقه در دفاع از آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و حماسه‌ای بزرگ همانند پیاده‌روی اربعین و سیل خروشان عاشقان و زائران بر گرداگرد سید و سالار شهیدان از دستاورد‌های مهم معنوی دفاع مقدس بوده که به مصداق زخیره ارزشمند راهبردی است.

امروز رمز تکرار موفقیت‌های بیش از پیش کشور، استمداد از شهدا، ارتقا قدرت فرهنگی و تقویت جبهه جهاد کبیر در کنار اقتصاد قدرتمند است و راهکار راهگشای آن ایمان به مردم به ویژه به جوانان و بکار گیری نیرو‌های انقلابی مومن و متعهد، پرکار و خستگی ناپذیر است.

اینک پس از گذشته ۴۳ سال از جنگ تحمیلی، وزارت دفاع نیز، همگام و همراه با سایر بخش‌های نیرو‌های مسلح، با بهره گیری از آموزه‌ها و درس‌های دفاع مقدس، شبانه روز برای اعتلای کشور و ارتقا توان و بنیه دفاعی کشور تلاش نموده و خود را متعهد به تجهیز و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به پیشرفته‌ترین فناوری‌های دفاعی می‌داند.

در پایان ضمن ادای احترام به روح بلند و‌ ملکوتی بنیان‌گذار کبیر نظام مقدس اسلامی امام خمینی (رض)، شهدای گرانقدر، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و خانواده مکرمشان بر تداوم راه آنان با تمام توان اعلام می‌داریم و باری دیگر با ارمان‌های بلند انقلاب اسلامی و رهبر عظیم آلشان انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) تجدید میثاق می‌نماییم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *