حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم است

22:11 - 29 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۳۳۹
حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم است
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اقدامات خوب دولت سیزدهم در حمایت از خانواده و افزایش و جوانی جمعیت گفت: دولت در ۲ سال گذشته مسئله جمعیت را یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های خود قرار داده است.

خبرگزاری میزان- آیین تکریم و معارفه دبیر  ستاد ملی جمعیت با حضور محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و جمعی از نمایندگان مجلس و اعضای ستاد ملی جمعیت برگزار شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در این مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مدیریت سابق این ستاد گفت: کار‌های خوبی در این ستاد تا به امروز صورت گرفته و این مسیر خوبی که  دولت مردمی آیت‌الله رئیسی شروع کرده قطعا باعث تحول در حوزه خانواده و جمعیت خواهد شد.

منصوری یکی از مهم‌ترین مسائل کشور را مسئله حمایت از خانواده، جوانی و افزایش جمعیت دانست و افزود: یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم مساله جوانی و افزایش جمعیت بوده و سیاست دولت این است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تحول و جوانی جمعیت اقدام شود که خوشبختانه برنامه ریزی‌های خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

وی با اشاره به تعامل مثبت نهاد‌های مختلف کشور در این عرصه تصریح کرد: در حال حاضر هم افزایی حاکمیتی خوبی بین دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول وجود دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین به ظرفیت‌های تاثیر گذار نهاد‌های مردمی در حوزه جمعیت اشاره و یادآوری کرد: حضور مجموعه‌های مردمی که در شهر‌های مختلف با استفاده از توانمندی‌های خود در این حوزه مشغول فعالیت هستند، با اهمیت است و می‌تواند نقش مهمی را برای تحول در این حوزه بر عهده بگیرد.

وی شناسایی و به میدان آوردن ظرفیت‌های حاکمیتی و مردمی را از اقدامات مهمی دانست که باید توسط دبیرخانه ستاد ملی جمعیت پیگیری شود.

منصوری به تاثیر رسانه و اقدامات فرهنگی در این عرصه اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های رسانه‌ای و فرهنگی هم می‌توان تبلیغات زیادی برای این موضوع انجام داد و می‌توانیم با استفاده از ابزار‌های خلاقانه و مبتکرانه یک اصلاح فرهنگی و مهم در کشور انجام دهیم. 

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم عزم خود را حمایت از خانواده و جوانی و افزایش جمعیت قرار داده، افزود: مسئولین مربوطه آماده همکاری در این زمینه هستند و هیچ بهانه‌ای برای کار نکردن وجود ندارد، همه ما آماده کمک در این زمینه هستیم.

در این مراسم از زحمات کاظم فروتن دبیر سابق این ستاد تقدیر به عمل آمد و شکیبا محبی تبار بعنوان دبیر جدید ستاد ملی جمعیت معارفه شد.
از مهمترین سوابق ایشان می‌توان به  مدیرعاملی و عضو هیأت مدیره هلدینگ میلاد سلامت تأمین اجتماعی، مشاور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در امور بانوان و خانواده، دبیر کارگروه تسهیلات اجتماعی ستاد ملی جمعیت، عضو شورای راهبردی مجمع ملی فعالین جمعیت و مدیرکل سلامت و امنیت معاونت خانواده مرکز امور زنان اشاره کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *