اعزام هیأت قضایی ایران به مجمع قضات کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای

21:46 - 28 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۱۱۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اعزام هیأت قضایی ایران به مجمع قضات کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای
هیأت قضایی ایران به سرپرستی رئیس کل دادگستری استان فارس در مجمع قضات منطقه‌ای دادگاه‌های کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای که به میزبانی دادگاه عالی خلق چین برگزار می‌شود، شرکت کرد.

خبرگزاری میزان_ مجمع منطقه‌ای قضات دادگاه‌های کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای با هدف توسعه همکاری‌های حقوقی کشور‌های عضو این سازمان، به میزبانی دادگاه عالی خلق چین برگزار می‌شود و هیأت قضایی جمهوری اسلامی ایران نیز در این اجلاس حضور دارد. 

 

این گزارش حاکی است در این نشست  مسائلی از جمله اعتبار قضایی، جرایم اطفال، جرایم رایانه‌ای، قرارداد‌های تجاری و راه‌های توسعه همکاری‌های قضایی میان کشور‌های عضو سازمان شانگهای مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

 

بر اساس این گزارش معاونت امور بین الملل قوه قضاییه اعلام کرد: با توجه به پذیرش عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای و به دعوت چین، هیأت قضایی شامل ۵ نفر از قضات عالی‌رتبه کشورمان در این مجمع حضور پیدا کردند.

 

اعضای این هیأت، حجت‌الاسلام و المسلمین «سید کاظم موسوی»، رئیس کل دادگستری استان فارس و «مجتبی قهرمانی»، رئیس کل دادگستری هرمزگان، «شهرام لرستانی»، معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران و رئیس مجتمع جرایم رایانه‌ای، «احمد جعفری»، رئیس مجتمع قضایی شهید فهمیده ویژه اطفال و نوجوانان و «عطااله رودگر»، مدیرکل تدوین لوایح معاونت حقوقی قوه قضاییه هستند.

 

سازمان همکاری شانگهای از سال ۲۰۰۱ میلادی ایجاد شده است که هم‌اکنون ۹ کشور اعضای دائم آن را تشکیل می‌دهند و از تیرماه امسال نیز جمهوری اسلامی ایران با موافقت سران کشور‌های عضو، به عضویت دائم این سازمان بین المللی درآمده است و دارای حق رأی است.

 

قوه قضاییه در دوران تحول و تعالی از همه فرصت‌های پیش رو در جهت تحقق اهداف و سیاست‌های ترسیم شده برای این قوه در قانون اساسی استفاده خواهد کرد و حضور اثرگذار در مجامع بین‌المللی و استفاده از ظرفیت همکاری طیفی از کشور‌ها نیز در همین راستا است.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *