امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شبکه آموزش و سازمان اورژانس کل کشور 

16:23 - 28 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۰۸۰
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شبکه آموزش و سازمان اورژانس کل کشور 
شبکه آموزش سیما و سازمان اورژانس کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی شبکه آموزش سیما، در راستای تحقق سیاست های کلان حوزه سلامت و همچنین مدیریت حوادث و بحران‌های حوزه سلامت، توسعه وترویج خود مراقبتی به منظور ارتقای دانسته های سلامت جامعه ، نشست تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان اورژانس کل کشور سه شنبه 28 شهریور ماه با حضور دکتر جعفر میعاد فر به عنوان رئیس اورژانس کل کشورو علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما برگزار شد.

عبدالعالی گفت:بعضی از سازمان ها و نهادها در زندگی انسان ها مهم و از یک اهمیت خاصی برخوردار هستند و نبودن آنها خسران محسوب می شود و نمی توان بدون آن زندگی کرد، که سازمان اورژانس یکی از آن نهادهاست.

وی افزود: ما بر اساس تدبیری که دوستان و عزیزان اورژانس کشور و همکاران در شبکه آموزش داشتند یک تفاهم نامه ای امضا خواهیم کرد که ذیل آن همراهی و مشارکت ما در عمل در انواع پلتفرم ها به صورت جدی دنبال خواهد شد.

مدیر شبکه آموزش سیما عنوان کرد: من در یک جلسه ای بسیار صریح به رئیس جمهور عرض کردم و اینجا هم عرض می کنم راه حل برون رفت کشور از مشکلات یک کلمه است و آن چیزی نیست جز آموزش و این آموزش باید در تماس سطوح باشد و بهترین روش آن از طریق قابی که با وجود 73میلیون دستگاه تلویزیون، طبق آخرین آمار معاونت فنی، میسر می شود.

وی تکید کرد: امیدواریم که این تفاهم نامه همکاری منجرشود ازهمین آغاز سال تحصیلی جدید، در برنامه های مختلف شبکه نقش جدی اورژانش کل کشور را ببینیم.

عبدالعالی اشاره کرد:مهمترین بخش همکاری ما با اورژانش کشور در برنامه «دکتر سلام» که قدیمی ترین ،ناب ترین و بی حاشیه ترین برنامه حوزه سلامت سیما است و مورد استقبال مخاطبان قرار دارد، خواهد بود.

جعفر میعادفر رئیس اورژانس کل کشور در ادامه این نشست گفت: خوشحالیم که در سالروز تاسسیس در اورژانش کشور این تفاهمنامه صورت می گیرد . بیشترین هدف خدمات فوریت های پزشکی، خدمت به مناطق کم برخوردار است و ما این افتخار را داریم که اززمین و هوا و دریا به مردم عزیز خدمت می رسانیو.

وی افزود: سن جمعیت کشور به سن سالمندی نزدیک می شود و در 10 سال آینده 30 جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که شاید تنها کمک آنها 115 باشد.

میعادفر خاطرنشان کرد: ما با پیشگیری و آموزش خودمراقبتی می توانیم به خود و مردم کمک کنیم.بر همین اساس با انعقاد این تفاهم نامه با شبکه آموزش با تولید محتوای آموزشی هزینه های سربار خانواده و جامعه را با آموزش اقدامات پیشگیرانه کاهش می دهیم.

در پایان این نشست، دکتر جعفر میعاد فر رئیس اورژانس کل کشورو علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما این تفاهم نامه را امضاء کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *