گفت‌وگو|

اشتغالزایی برای ۲۰ زندانی به همت یک واحد تولیدی

8:00 - 28 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۹۳۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
اشتغالزایی برای ۲۰ زندانی به همت یک واحد تولیدی
رئیس هیات‌مدیره سهند درب سلماس با اشاره به اینکه ۲۰ محکوم مالی در این واحد تولیدی در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند، گفت: این مجموعه از استخدام افراد توانمند که دارای سوءپیشینه هستند، استقبال می‌کند.

خبرگزاری میزان _ قوه قضاییه در سال‌های اخیر برای تامین معیشت و رشد مهارت زندانیان در برخی از پرونده‌ها برای آن‌ها از شیوه رای باز استفاده می‌کند. براین اساس زندانی دوران محکومیت خود را با اشتغال به کار یا خدمت بدون مامور مراقب سپری کرده و برای خود کسب درآمد می‌کند. در این روش برخی از واحد‌های تولیدی و اقتصادی به کمک دستگاه قضا آمده‌اند و این امکان را برای زندانیان فراهم کرده‌اند. شرکت سهند درب سلماس یکی از این واحد‌های تولیدی است که توانسته در استان آذربایجان غربی برای ۲۰ محکوم مالی شغل ایجاد کند. 

در همین باره کاظم رضایی، رئیس هیات‌مدیره شرکت سهند درب سلماس، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در این واحد تولیدی ۲۴۰ نیرو به صورت مستقیم در حال فعالیت است که از این تعداد ۲۰ نفر محکومین مالی هستند. 

وی در ادامه افزود: این واحد تولیدی با کمک سازمان زندان‌ها تعدادی از افرادی را که در حال گذراندن دوران محکومیت خود بوده‌اند را جذب کرده و تلاش داشته که برای این افراد مانند سایر نیرو‌ها براساس قانون کار حقوق و مزایا در نظر بگیرد و هرآنچه که برای سایر نیرو‌ها در نظر می‌گیرد را به آن‌ها نیز اعطا کند. 

رضایی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی نیازمند نیرو‌های ماهر است، افزود: ما از استخدام افرادی که دارای سوءپیشینه هستند و توانایی کار در این مجموعه را دارند استقبال می‌کنیم. 

رفع مشکلات تولیدکنندگان از سوی قوه قضاییه در سریع‌ترین زمان ممکن 

رئیس هیات‌مدیره شرکت سهند درب سلماس با تاکید بر اینکه قوه قضاییه همواره حامی تولیدکنندگان بوده است، اظهار کرد: در این چند سال هرگاه به قوه قضاییه مراجعه کرده‌ایم و درخواستی از آن‌ها داشته‌ایم، آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن به رفع مشکل ما پرداخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان قضایی آذربایجان غربی از مجموعه سهند درب سلماس بازدید داشته اند، گفت: قوه قضاییه همواره مطالبه‌گر رفع مشکلات تولیدکنندگان از سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها است و در کنار تولیدکنندگان ایستاده است.

رضایی در ادامه افزود: برخی از مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی تنها به کمک قوه قضاییه قابل رفع شدن نیست و برای حل این مسائل باید سایر دستگاه‌ها نیز پای کار این قوه بیایند. 

به گفته رئیس هیات‌مدیره شرکت سهند درب سلماس، این‌ واحد تولیدی با ۵ زیرمجموعه در حال تولید درب‌های آپارتمانی مانند درب‌های ورودی، درب‌های ام‌دی‌اف و درب‌های ضدسرقت است. 

وی در پایان گفت: محصولات این کارخانه به کشور‌هایی مانند عراق، آذربایجان، ترکمنستان و افغانستان صادر می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *