معاون وزیر خارجه: اطلاع از شرایط تمامی ایرانیان در هر نقطه از جهان برای دولت مهم است

19:16 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۹۱۱
معاون وزیر خارجه: اطلاع از شرایط تمامی ایرانیان در هر نقطه از جهان برای دولت مهم است
معاون سیاسی وزیر امور خارجه، آزادی زندانیان ایرانی از بند دولت آمریکا را نشان‌دهنده اهتمام ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم به سرنوشت همه ایرانیان دانست.

خبرگزاری میزان - «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه که به همراه رئیس‌جمهور در نیویورک به سر می‌برد، در گفت‌وگویی ضمن اشاره به آزاد شدن ایرانیان زندانی در آمریکا گفت: بحث تبادل زندانیان و آزادسازی‌های دارایی‌ها از موضوع‌های مهم مطرح در مذاکرات فشرده و غیرمستقیم بین ایران و آمریکا بود و در همین چارچوب آزادی ۵ زندانی ایرانی که در آمریکا به طور غیرقانونی توسط دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا مورد تعقیب قرار گرفته بودند، در دستور کار گرفت.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: برخی از این زندانیان پس از آزادی در آمریکا باقی مانده و به کار و زندگی شخصی خود ادامه خواهند داد.

باقری ضمن این که تلاش‌ها برای آزادسازی این زندانیان را نشان‌دهنده اهتمام ویژه و اهمیت سرنوشت همه ایرانیان در همه جهان برای نظام جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم دانست، گفت: اطلاع از شرایط و وضعیت همه ایرانیان در هر نقطه از جهان از اولویت‌های دولت است.

وی تصریح کرد: آزادی این زندانیان موجب ایجاد این درک برای آمریکایی‌ها می‌شود که ایرانیانی را که در آن کشور فعالیت قانونی دارند، تحت تعقیب قرار ندهد.

فرآیند تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و آزادسازی دارایی‌های توقیف شده ایران پس از ۲ سال گفت‌وگو‌های غیرمستقیم، ۱۹ مرداد ماه (۱۰ آگوست) نهایی و صبح امروز به اجرا در آمد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *