روسای جشنواره‌های استانی قصه‌گویی کانون معرفی شدند

15:30 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۸۷۸
روسای جشنواره‌های استانی قصه‌گویی کانون معرفی شدند
مدیران کل استان‌های کشور در کانون پرورش فکری، با حکم رئیس بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به سمت رئیس جشنواره‌های استانی منصوب شدند.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فرهاد فلاح، معاون فرهنگی کانون و رئیس بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در احکامی جداگانه، مدیران‌کل استان‌های کشور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به سمت رئیس جشنواره‌های استانی قصه‌گویی معرفی کرده است.

فلاح در این احکام ضمن اشاره به پیشینه تاریخی قصه‌گویی، آن را ابزاری امروزی دانست که پابه‌پای رسانه‌های مدرن، برای کودکان و نوجوانان گیرا و تأثیرگذار است؛ به همین سبب جشنواره‌ی قصه‌گویی به عنوان بستری برای توسعه و ترویج فرهنگ دلچسب قصه‌گویی همواره برای کانون پرورش فکری مهم و در اولویت است.

رئیس جشنواره بیست‌وپنجم قصه‌گویی در ادامه این احکام آورده است: با هدف رشد و اعتلای فرهنگ قصه‌گویی، حفظ مفاهیم و ارزش‌های تربیتی، دینی و اخلاق اسلامی، ۳۱ استان کشور با فرهنگ‌هایی کهن و دنیایی پر از قصه‌های رنگارنگ، میزبان بخش استانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون می‌شوند.

فلاح در این احکام اظهار امیدواری کرده است با بهره‌گیری از تعهد و تجربه‌های مدیریتی برای عمومی‌سازی و مردمی‌سازی قصه‌گویی، ظرفیت‌های فرهنگی استان‌ها در جلب مشارکت دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی و تأمین امکانات و منابع مالی، برنامه‌ریزی و هماهنگی با کارشناسان دبیرخانه و مدیر اجرایی جشنواره، شاهد یکی از بهترین و خاطره‌انگیزترین جشنواره‌های قصه‌گویی در استان‌ها باشیم.

رئیس بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در پایان این احکام بر تحقق عمومی‌سازی و مردمی‌سازی قصه‌گویی، دعوت به مشارکت حداکثری آحاد جامعه و آموزش آنها، استخدام حداکثری ظرفیت رسانه، ورود هدفمند خانواده‌ها به فضای جشنواره، هم‌افزایی کارا با مدارس و آموزش و پرورش، ماناسازی محتوا‌های تولیدی و همکاری نزدیک با دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی تأکید کرده است.

مرحله پایانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *