کشتی آزاد قهرمانی جهان| قهرمانی از دسترس آزادکاران ایران خارج شد؟

10:32 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۸۰۰
کشتی آزاد قهرمانی جهان| قهرمانی از دسترس آزادکاران ایران خارج شد؟
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان امروز در دو وزن پایانی پیگیری و برگزار خواهد شد.

خبرگزاری میزان - دیدار‌های چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روز‌های ۲۵ و ۲۶ شهریورماه در سالن اشتارک آره نا بلگراد صربستان برگزار شد که در پایان امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند. رضا اطری نیز در وزن ۶۱ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در پایان مسابقات ۴ وزن نخست تیم آمریکا با ۹۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد، ایران با ۶۵ امتیاز دوم است و تیم‌های گرجستان با ۳۵ امتیاز، قرقیزستان با ۲۹ امتیاز، قزاقستان با ۱۹ امتیاز، ازبکستان با ۱۸ و ترکیه با ۱۷ امتیاز در جایگاه‌های سوم تا هفتم قرار دارند.

اما دیدار‌های مقدماتی چهار وزن دوم نیز به پایان رسید که میلاد والی‌زاده و امیرعلی آذرپیرا از دور رقابت‌ها کنار رفتند و با فینالیست شدن سیداکوف و عثمانوف، یونس امامی و محمد نخودی راهی گروه شانس مجدد شدند تا برای مدال برنز تلاش کنند.

آمریکایی‌ها نیز در ۴ وزن دوم یک فینالیست دارند و یک کشتی‌گیر آن‌ها هم راهی دیدار شانس مجدد شده است. در دو وزن پایانی یعنی اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم هم ایران و آمریکا شانس کسب مدال دارند، اما فقط در صورتی قهرمانی به ایران می‌رسد که ۴ نماینده کشورمان به بهترین مدال ممکن برسند و آزادکاران آمریکایی نیز مقابل رقبای خود مغلوب شوند.

برنامه مسابقات امروز (دوشنبه) نمایندگان ایران به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم که با حضور ۴۵ نفر برگزار می‌شود، رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از کامبوج کشتی می‌گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۵ نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا می‌رود. عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل اسنایدر از آمریکا در گروه گلیج قرار دارند.

همچنین یونس امامی و محمد نخودی در مرحله شانس مجدد اوزان ۷۴ و ۷۹ به میدان می‌روند که در صورت پیروزی، امشب برای مدال برنز کشتی می‌گیرند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *