پیش‌بینی ۲ مدال برای ژیمناستیک در بازی‌های آسیایی

10:23 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۷۹۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
پیش‌بینی ۲ مدال برای ژیمناستیک در بازی‌های آسیایی
رئیس فدراسیون ژیمناستیک و سرمربی تیم ملی ابراز امیدواری کردند که ملی‌پوشان نتایج خوب در بازی‌های آسیایی کسب کنند.

خبرگزاری میزان - نشست خبری فدراسیون ژیمناستیک در آستانه اعزام ملی‌پوشان این رشته به بازی‌های آسیایی هانگژو صبح امروز با حضور عابد حقدادی، رئیس فدراسیون و رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی و وحید احمدی مربی تیم ملی برگزار شد.

در ابتدای این نشست عابد حقدادی گفت: امیدواریم با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این ۶ ماه اردوی اخیر و برگزاری مسابقات انتخابی مختلف بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. در سه رویداد جام جهانی نتایج خوبی بدست آمد و ارزیابی خوبی از وضعیت قهرمانان خودمان داشتیم. ورزشکاران زیر نظر کادر فنی تمرینات خوبی داشتند و در نهایت چهار ورزشکار و دو مربی اعزام می‌شوند و امیدواریم بهترین نتایج را رقم بزنند.

وی درباره عدم صدور لایسنس محمدرضا خسرونژاد گفت: مشکلی در این باره وجود ندارد و طی این روز‌ها لایسنس در سایت فدراسیون جهانی درج می‌شود.

حقدادی درباره تعداد نفرات اعزامی عنوان کرد: از روز اول تمام جلسات در کمیته المپیک این بحث بود که طبق پروتکل‌های موجود، همه تیم‌ها با پنج نفر شرکت می‌کنند و در این باره توجیه هم کردیم، اما همان حواشی و بحث لایسنس‌ها دست ما را در چانه زنی بست. در واقع همین عدم اطمینان از اعزام ورزشکاران باعث کاهش قدرت چانه زنی شد. البته تلاش زیادی شد، اما چیزی که در ستاد عالی مطرح شده بود، بحث چهار نفر بود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: از سوی دیگر موضوع اعزام کیفی کاروان هم مطرح بود که در نهایت پیگیری‌ها منجر به اعزام چهار ورزشکار شد. قرار بود من هم در لیست اعزام باشم، اما ترجیح دادم که یک مربی به جای من اعزام شود که این به سود ژیمناستیک کشور است. البته در بحث جایگزینی آن مربی هم اقدام لازم صورت نگرفت و تیم ژیمناستیک با دو مربی به هانگژو می‌رود.

حقدادی گفت: به دنبال نتیجه تیمی نیستیم، چون تیم به صورت کامل اعزام نمی‌شود و ملاک ارزیابی عملکردی در این بحث نداریم. اگر پنج نفره می‌رفتیم، در بخش تیمی هم پاسخگو بودیم، اما حالا نمی‌توان این کار را انجام داد. چهار نفر از داوران کشورمان در کتگوری دو به این بازی‌ها دعوت شده‌اند و این نفرات اعزام خواهند شد. ضمن اینکه بخش بزرگی از هزینه اعزام آن‌ها با میزبان است. 

وی درباره جوایز نفرات مدال‌آور در ژیمناستیک عنوان کرد: فدراسیون بر اساس آیین‌نامه پاداش که در هیأت رییسه تصویب شده، مبالغ را برای فینالیست شدن و کسب مدال می‌پردازد. ضمن اینکه پایین‌ترین مبلغ برای کسب مدال ۱۰۰ میلیون تومان است.

در ادامه این نشست رضا خیرخواه گفت: همه صحبت‌هایی که حقدادی داشت، درست بود و تلاش کرد که تیم با پنج نفر برود. ما دوست داشتیم بچه‌ها به صورت تیمی رقابت کنند، ولی با این نفرات مجبوریم تک وسیله کار کنیم. ما شانس مدال برای دو نفر را داریم و نمی‌توانیم اجازه بدهیم. امسال برنامه‌ریزی برای تیمی نداریم، چون احمدکهنی و الفتی که شانس مدال دارند، از تمرکزشان کم می‌شود.

وی اظهار داشت: بچه‌ها یکی دو ماه در عذاب بودند و جمع کردن بچه‌ها سخت بود. این سخت‌ترین شرایط برای من در طول دوران مربیگری‌ام بود. ما تا چند روز آخر به واسطه همین موضوع لایسنس نمی‌دانستیم چه کسانی در لیست هستند. البته هنوز هم ترکش‌های قبلی در بدن بچه‌ها هست، اما امیدواریم نتایج خوبی بگیریم.

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک خاطرنشان کرد: ما شش ماه اردوی مداوم و خوب داشتیم. دو سال است که تغییرات مداوم در رأس فدراسیون شکل گرفته و این تاثیرگذار بوده است. مگر می‌شود یک فدراسیون سه، چهار سال در دگرگونی باشد؟ نمی‌شود که یک فدراسیون سه، چهار سال روی هوا باشد.

وی درباره پیش‌بینی اش از عملکرد ملی‌پوشان گفت: پیش‌بینی من این است که اگر الفتی بعد از پرش خود بایستد، می‌تواند اول شود و احمدکهنی هم قادر به کسب مدال نقره یا برنز است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *