آماده‌سازی و برنامه‌ریزی مراکز پویاشهر شهرداری تهران برای تحصیل کودکان کار

9:47 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۷۶۹
آماده‌سازی و برنامه‌ریزی مراکز پویاشهر شهرداری تهران برای تحصیل کودکان کار
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از آماده‌سازی و برنامه‌ریزی ویژه آموزش و تحصیل "کودکان ایران" در ۳۴ مرکز پویاشهر در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، در تمامی مراکز پویاشهر شهرداری تهران، در حال آماده سازی خدمات رسانی در حوزه آموزش و تحصیل به کودکان کار و خیابان (کودکان ایران) هستیم که این خدمات در دو محور اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشی از کودکان کار و آسیب دیده اجتماعی که به دلایل مختلفی از تحصیل بازمانده‌اند، می‌توانند با مراجعه به مراکز پویاشهر به تحصیل خود ادامه دهند و سپس بعد از اینکه دوره تکمیلی تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارند، وارد مدارس دولتی می‌شوند.

احمدی صدر افزود: محور دوم فعالیت مراکز پویاشهر، به برگزاری کلاس‌های تقویتی و آموزشی اختصاص دارد که دانش‌آموزان آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی که از لحاظ آموزشی دچار ضعف هستند، می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان شد: از دیگر خدمات مراکز پویاشهر در آستانه مهر ۱۴۰۲ باید بگویم که برنامه ریزی‌های لازم انجام شده تا برای خانواده‌های کودکان کار و خیابان (کودکان ایران) که سواد خواندن و نوشتن ندارند نیز کلاس سواد آموزی بر پا شود تا اولیای این کودکان آسیب دیده نیز از تحصیل برخوردار شوند و با باسواد شدن بتوانند به تحصیل کودکان‌شان نیز کمک کنند.

به گفته احمدی صدر تعداد قابل توجهی از خانواده‌های کودکان کار و خیابان که اغلب از مهاجران افغانستانی هستند از خدمات سوادآموزی در مراکز پویاشهر با هدف توانمندسازی خانواده کودکان کار و خیابان در یک سال اخیر برخوردار شده‌اند.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران مراکزی را تحت عنوان مرکز "استعدادیابی پویاشهر‌های تهران" راه‌اندازی کرده که یکی از این مراکز در منطقه ۵ در حال راه اندازی و آماده ارائه خدمات استعدادیابی، حقوقی و... به کودکان کار و خیابان تحت پوشش است.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در پایان یادآور شد: سازمان در نیمه دوم سال تحصیلی پیش رو، مدرسه‌ای را تحت عنوان مدرسه "تخصصی، آموزشی و توانمدسازی کودکان کار و خیابان" در منطقه ۱۶ راه اندازی می‌کند که در ۵ حوزه فرهنگی، هنری، ورزشی، امور تربیتی و مذهبی، فنی و حرفه‌ای و علم فناوری، طبق استعداد‌های کشف شده کودکان کار و خیابان، اقدام به ارائه آموزش‌های تخصصی خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *