دادستان مرکز استان همدان مشکلات روستای کنجینه را بررسی کرد

8:22 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۷۴۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان مرکز استان همدان مشکلات روستای کنجینه را بررسی کرد
دادستان همدان در بازدید میدانی از روستای کنجینه و بررسی مطالبات اهالی این روستا گفت: مشکلات این روستا حل شدنی است و لازمه آن پیگیری و ورود مردم و مهمتر عمل به وعده‌های اداراتی به مانند برق، آبفا و بنیاد مسکن است.

خبرگزاری میزان_ حسن خانجانی موقر در بازدید میدانی از روستای کنجینه، گفت: با مشاهده استشهادیه و به دنبال آن درخواست اهالی کنجینه برای حضور در روستا و بازدید میدانی از وضعیت موجود، از مسئولان از جمله بخشدار و مدیران آبفا، برق و بنیاد مسکن دعوت شد تا در این بازدید همراه شوند.

وی اعلام کرد: بی سرو سامانی در نحوه تخلیه فاضلاب و نبود شبکه فاضلاب (فاضلاب رها شده در طبیعت)، وجود تیر‌های چراغ برق در زمین‌های تعدادی از اهالی، عدم آسفالت معابر اصلی روستا برخی از مشکلاتی بود که مطرح شد و مطالبه به حق اهالی است.

دادستان همدان افزود: به گفته مدیران مربوطه خوشبختانه اعتبار لازم برای اصلاح شبکه و جابه‌جایی تیر‌های چراغ برق این روستا تأمین شده و پس از بازنگری طرح بهسازی روستا توسط بنیاد مسکن، به زودی خواسته اهالی محقق می‌شود.

خانجانی موقر درباره خاکی بودن بخشی از معابر اصلی این روستا نیز گفت: از آنجا که گفته شده اعتبار این بخش از سوی بنیاد مسکن تأمین نشده، با ورود دهیار برای جدول کشی اطراف خیابان و بعد ورود بنیاد مسکن و بهره گیری از قیر رایگان این مشکل هم حل شدنی است و انتظار داریم دهیاری و بخشداری سریعتر با همیاری اهالی، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه عنوان کرد: به نظر با توجه به مشکل تأمین اعتبار بحث مطالعاتی طرح لوله کشی فاضلاب روستایی انجام نشده و روند آن هم طولانی خواهد بود، با این حال مدیر آبفای شهرستان وعده داده که اگر اهالی به میدان بیایند طرح مشاوره‌ای اجرای شبکه فاضلاب (قرار دادن لوله‌های فاضلاب در زمین) را رایگان انجام می‌دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *