کشتی آزاد قهرمانی جهان| والی‌زاده، امامی و نخودی باختند؛ آذرپیرا حذف شد

12:59 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۶۵۴
کشتی آزاد قهرمانی جهان| والی‌زاده، امامی و نخودی باختند؛ آذرپیرا حذف شد
نمایندگان کشورمان در مسابقات ۴ وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان به مصاف حریفانشان رفته‌اند که ۳ کشتی‌گیر در انتظار حضور در گروه بازنده‌ها هستند.

خبرگزاری میزان - در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان و در روز دوم این مسابقات کشتی‌گیران ۴ وزن دوم در اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم، میلاد والی‌زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک رضوان کواکس از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۴ علی عباس رضازاده قهرمان اروپا از آذربایجان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل زلیم خان آباکاروف، قهرمان جهان از آلبانی مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله بعد شد، اما در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر مقابل زائوربک سیداکوف، قهرمان المپیک و جهان از روسیه شکست خورد. وی باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ رمضان ساری از ترکیه را شکست داد، اما در مرحله بعد مقابل احمد عثمان‌اف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند. وی باید منتظر راه یابی حریفش به دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر جانگ از کره جنوبی را شکست داد، اما در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۹ مغلوب زاهید والنسیا از آمریکا شد و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل حریف آذربایجانی از گردونه مسابقات کنار رفت.

در پایان مسابقات مقدماتی ۴ وزن نخست نیز نمایندگان کشورمان در ۳ وزن جواز حضور در دیدار فینال را کسب کرده‌اند. امیرمحمدیزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیدار‌های فینال اوزان فوق امشب از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *