بیش از ۳ هزار قاضی از زندان‌های ۹‌ گانه استان تهران بازدید کردند

۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹:۳۳
کد خبر: ۴۷۳۴۶۳۵
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
بیش از ۳ هزار قاضی از زندان‌های ۹‌ گانه استان تهران بازدید کردند
رئیس کل دادگستری استان تهران در تشریح برنامه‌های نظارتی دستگاه قضایی از زندان‌های استان تهران گفت: در پنج ماهه ابتدای سال جاری، زندان‌های ۹ گانه استان تهران مورد بازدید بیش از ۳۰۰۰ نفر از قضات قرار گرفته است.

خبرگزاری میزان - علی القاصی به روند کاهشی آمار زندانیان غایب اشاره کرد و گفت: در گذشته برخی از زندانیان بوسیله مرخصی‌ها و یا تحت نهاد‌های ارفاقی از زندان خارج شده بودند و آماربالایی از غیبت‌ها اعلام شده بود که با نظارت‌های صورت گرفته در بازدید‌های گذشته و تصمیماتی که درجلسات ستاد ساماندهی امور زندانیان اتخاذ شد این آمار کاهش چشمگیر داشته است.


رئیس کل دادگستری استان تهران  ضرورت نظارت و بازدید‌های میدانی مدیران و قضات دادگستری از زندان‌های استان تهران را مورد تاکید قرار داد و گفت: در پنج ماهه ابتدای سال جاری، زندان‌های ۹ گانه استان تهران مورد بازدید بیش از ۳۰۰۰ نفر از قضات قرار گرفته است.


وی گفت: در اجرای مصوبات ستاد ساماندهی زندانیان به مدیران زندان و ضابطین مربوطه ماموریت داده شد تا سریعا این زندانیان برای اجرای حکم قانونی و تحمل کیفر به زندان بازگردانده شوند و تعداد قابل توجهی نیز در این مدت توسط ضابطین و مامورین به زندان بازگشت داده شدند و پیش بینی میکنیم روند کاهشی زندانیان غایب طی ماه‌های آینده با سرعت بیشتری ادامه یابد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *