بیش از ۲ هزار پرونده در دادسرای مرکز استان قزوین به سازش منتهی شد

11:28 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۶۲۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بیش از ۲ هزار پرونده در دادسرای مرکز استان قزوین به سازش منتهی شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین از افزایش ۱۷ درصدی آمار صلح و سازش استان در پویش " به عشق حضرت ابوالفضل (ع) می‌بخشم " خبر داد.

خبرگزاری میزان-حسین رجبی  اظهار کرد: ماه محرم و صفر فرصت معنوی خوبی برای گذشت بود و این امکان برای شکات فراهم شد تا با تاسی از فرهنگ غنی و مملو از درس و حکمت عاشورا با مشارکت مردم در پویش " می‌بخشم به عشق حضرت ابوالفضل (ع) " از اجر و ثواب اخروی این اقدام خداپسندانه بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر در راستای اجرای سند تحول قضایی و اعتلای فرهنگ صلح و سازش بیش از ۲ هزار و ۱۳ فقره پرونده با تلاش همکاران منجر به صلح و سازش شده است که نسبت به سال گذشته که ۱ هزار و ۷۲۰ فقره بود ۱۷ درصد افزایش داشته است.

رجبی در خصوص جزییات این آمار گفت: این رقم در دادسرا با ۲۸ درصد افزایش، در شعب شورای حل اختلاف مستقر در داسرای قزوین با ۸ درصد افزایش و در کلانتری‌های شهر قزوین با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه روبرو بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین با بیان اینکه این اقدام کاهش ورودی پرونده به دادسرای مرکز استان را در پی داشته است اضافه کرد: کاهش جرایم خشن، کاهش جمعیت کیفری استان و کاهش میانگین رسیدگی به پرونده‌ها از دیگر نتایج موثر اجرای این طرح است.

رجبی تصریح کرد: در ماه محرم و صفر سال جاری معرفی متهمان به زندان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۲ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش ۹۹ درصدی ورودی پرونده به دادسرای مرکز استان نسبت به سال جاری، با کاهش ۶۰ درصدی آمار ورودی زندانیان از شعب این دادسرا مواجه هستیم؛ که این عدد در سایر دادسرا‌های استان ۳۵ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *