یک پرونده قصاص در دهلران پس از ۸ سال به صلح و سازش ختم شد

9:06 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۵۷۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
یک پرونده قصاص در دهلران پس از ۸ سال به صلح و سازش ختم شد
رئیس کل دادگستری ایلام از اخذ رضایت اولیای دم در یک پرونده قصاص با تلاش دادگستری و اعضای شورای حل اختلاف استان خبر داد.

خبرگزاری میزان - عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام اظهار کرد: به منظور نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه و در راستای پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم یک پرونده قصاص پس از ۸ سال، با تلاش مصلحان و هیات صلح شهرستان دهلران و مساعدت و مشارکت اعضای ستاد صبر دادگستری استان و گذشت اولیای دم مختومه شد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۴ در جریان یک نزاع فردی در شهرستان دهلران یک نفر جان خود را از دست می‌دهد که پس از دستگیری متهم و طی مراحل دادرسی، حکم به قصاص متهم صادر و در فرایند اجرا قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری ایلام خاطر نشان کرد: خانواده اولیای دم با گذشت از حق قصاص، با این اقدام انسان دوستانه علاوه بر عفو متهم، زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه و رفع اختلافات و جلوگیری از درگیری‌های احتمالی و صلح و سازش را فراهم کردند.

وی اضافه کرد: شورای حل اختلاف فرصتی کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی بیش از پیش استفاده شود.

علی‌محمدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های اعضای شورا‌های حل اختلاف و هیئت‌های صلح استان در حل و فصل دعاوی و اختلافات از طریق صلح و سازش، اقدام آن‌ها در ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه را ارزشمند و اثرگذار دانست و بر بهبود و پیشبرد مستمر این تلاش‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *