کشتی آزاد قهرمانی جهان| زارع هم فینالیست شد/ ۳ مدال طلا در انتظار نمایندگان کشورمان

۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷:۴۶
کد خبر: ۴۷۳۴۵۴۸
کشتی آزاد قهرمانی جهان| زارع هم فینالیست شد/ ۳ مدال طلا در انتظار نمایندگان کشورمان
نماینده وزن ۱۲۵‌ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با برتری مقابل حریفان جواز حضور در دیدار فینال رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرد.

خبرگزاری میزان - مسابقات مرحله نیمه نهایی چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از عصر امروز در شهر بلگراد صربستان در حال برگزاری است که امیرمحمد یزدانی (۷۰)، حسن یزدانی (۸۶) و امیرحسین زارع (۱۲۵) کیلوگرم با پیروزی مقابل رقبایشان جواز حضور در فینال را کسب کردند. اطری هم حذف شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

زارع در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۴ دانیل لیگتی از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد طا‌ها آکگول، قهرمان المپیک و جهان از ترکیه گذشت و با جبران شکست سال گذشته، راهی دیدار فینال شد. 

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی جایدن لاورنس از استرالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت.

وی در این مرحله مایلز ناظم امینه، دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر جاورایل شاپیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. 

نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف دیوید تیلور، قهرمان جهان و المپیک از آمریکا خواهد رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. 

یزدانی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل رمضان رمضان‌اف کشتی گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف زاین رترفورد، دارنده مدال نقره جهان از آمریکا خواهد رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ (اخطار ۳۰ ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد و با توجه به شکست این حریف ژاپنی مقابل کشتی گیر آمریکایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *