اقتدار آمریکا رو به افول است/ با ولایت‌پذیری از مسیر‌های سخت پیش رو گذر می‌کنیم

13:35 - 25 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۵۱۶
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
اقتدار آمریکا رو به افول است/ با ولایت‌پذیری از مسیر‌های سخت پیش رو گذر می‌کنیم
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: نشانه‌های افول قدرت و اقتدار و سلطه‌گری آمریکا و خارج شدن دلار از چرخه اقتصادی دنیا را مشاهده می‌کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیست و دومین یادواره شهدای روستای چسکین از بخش دانسفهان قزوین به شکل تازه‌ای از تهدیدات نظامی دشمن علیه انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار کرد: هرگاه قدرتی قصد براندازی و سرنگونی کشوری داشته باشد و با توان نظامی و لشکرکشی نتواند آن کشور را ساقط کند به گزینه‌های غیر نظامی رو می‌آورد.

امیر سرتیپ پوردستان افزود: امروز با توجه به پیشرفت‌های دانش بشری و به وجود آمدن نسل جدیدی از ابزار‌ها و تجهیزات پیشرفته رسانه‌ای، کشور‌های استعماری از جمله آمریکا به شکل تازه‌ای از تهدیدات نظامی در قالب تهدیدات نرم و جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی ایران رو آورده‌اند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین انقلاب فرهنگی که مانع بزرگ غارتگری آمریکا بود، شیطان بزرگ را بر آن داشت تا با راه‌اندازی انواع و اقسام جنگ سخت، فرهنگی، نرم، اقتصادی علیه ایران اسلامی، از گسترش و نفوذ قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و سطح جهان جلوگیری کند.

وی هدف دشمن در جنگ ترکیبی را تخریب ایمان و امید جوانان ما دانست و گفت: امروز دشمن پس از شکست جنگ نیابتی در موضوع داعش که مشخصاً برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده بود، به جنگ ترکیبی و جنگ نرم روی آورده است و به مراتب خطر جنگ نرم از جنگ سخت بیشتر است. هدف دشمن در جنگ ترکیبی تخریب ایمان و امید جوانان ماست که این تخریب را ما در اغتشاشات پاییز سال گذشته مشاهده کردیم.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش عنوان کرد: از این رو با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، هر کس که ایران و منافع ملی و بهبود مسائل اقتصادی را دوست دارد باید در جهت تقویت ایمان و امید جوانان بیشتر تلاش کند و تقویت ایمان و امید جوانان در مقابل با ترفند‌ها و توطئه‌های دشمنان، یک واجب شرعی است.

وی در پایان با اشاره به پیچ تاریخی و نزدیکی ما به نوک قله در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دنیا در یک پیچ تاریخی مهم قرار گرفته است و شرایط کنونی دنیا در سطح معادلات منطقه‌ای و بین المللی دستخوش تغییرات شده است. امروز در این پیچ تاریخی و نظم نوین جهانی، نشانه‌های افول قدرت و اقتدار و سلطه‌گری آمریکا و خارج شدن دلار از چرخه اقتصادی دنیا را مشاهده می‌کنیم. ما امروز با توجه به مدیریت رهبری به نوک قله رسیدیم و قطعاً رسیدن به این سطح از موفقیت، فشار و سختی‌های خاص خود را دارد و در این شرایط حساس و نوک قله ما باید بیشتر گوشمان به رهنمود‌ها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *