مرز آمریکا و مکزیک؛ مرگبارترین مسیر زمینی مهاجران

۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵:۲۴
کد خبر: ۴۷۳۴۴۹۸
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
مرز آمریکا و مکزیک؛ مرگبارترین مسیر زمینی مهاجران
سال گذشته میلادی ۶۸۶ مرگ و ناپدید شدن مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک ثبت شده که این موضوع این گذرگاه را به مرگبارترین مسیر زمینی برای مهاجران تبدیل کرده است.

خبرگزاری میزان - یک آژانس سازمان ملل اعلام کرده که به این نتیجه رسیده مرز آمریکا و مکزیک مرگبارترین مسیر زمینی مهاجران است.

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) فاش کرد که سال گذشته، ۶۸۶ مرگ و ناپدید شدن مهاجران را در مرز آمریکا و مکزیک ثبت کرده است.

این نرخ تقریبا نیمی از مرگ و میر و ناپدید شدن مهاجران در سراسر قاره آمریکا در سال ۲۰۲۲ را شامل می‌شود.

در مجموع سال گذشته، هزار و ۴۵۷ مرگ و میر و ناپدید شدن مهاجران در قاره آمریکا اتفاق افتاد که سال ۲۰۲۲ را به مرگبارترین سال ثبت شده از زمان آغاز جمع‌آوری داده‌ها در سال ۲۰۱۴ تبدیل کرد. 

«میشل کلین سولومون»، مدیر منطقه‌ای سازمان بین المللی مهاجرت برای آمریکای مرکزی و شمالی و دریای کارائیب، گفت: این ارقام هشدار دهنده یادآور نیاز به اقدام قاطع دولت‌ها هستند. 

این سازمان اظهار کرد که در حالی که مرگ و میر و ناپدید شدن در امتداد مرز آمریکا و مکزیک در سال ۲۰۲۲ اندکی کاهش یافته، اما به دلیل فقدان اطلاعات رسمی، احتمالا تعداد کل مرگ و میر‌ها و ناپدید شدن‌ها کمتر گزارش شده است. 

نزدیک به نیمی از مرگ و میر‌های مربوط به مرز آمریکا و مکزیک به عبور از صحرا‌های «سونوران» و «چیهواهوان»، صحرا‌هایی در مرز ۲ کشور، مربوط می‌شود. 

این گزارش همچنین شاهد افزایش مرگ و میر در مسیر‌های مهاجرت در دریای کارائیب بود که شامل کسانی می‌شود که از جمهوری دومینیکن، هائیتی و کوبا به مرز آمریکا و مکزیک می‌روند. 

سال گذشته، ۳۵۰ مورد مرگ و میر در مسیر کارائیب ثبت شد که در مقایسه با ۲۴۵ مرگ در سال قبل، افزایش یافته است. 

این گزارش همچنین می‎گوید که ۱۴۱ مورد مرگ مهاجران در محلی که به‌عنوان «مرز جنگلی نامناسب» بین پاناما و کلمبیا توصیف شده، ثبت شده است اما به دلیل خطرناک بودن منطقه و فعالیت‌های گسترده گروه‌های جنایتکار، ممکن است این آمار بالاتر از میزان ثبت شده باشد.

«مارسلو پیسانی»، مدیر منطقه‌ای سازمان بین المللی مهاجرت برای آمریکای جنوبی، گفت: این واقعیت که ما درباره مهاجرانی که در قاره آمریکا ناپدید می‌شوند، اطلاعات کمی داریم، یک واقعیت تلخ است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *