رئیس جمهور: قطار سریع السیر تهران مشهد از اولویت‌های کشور است

۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۳:۰۲
کد خبر: ۴۷۳۴۴۷۲
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس جمهور: قطار سریع السیر تهران مشهد از اولویت‌های کشور است
رئیس جمهور با تاکید بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت، گفت‌ که باید نیاز‌های مشهد و زائران را به درستی احصا و برای رفع آنان برنامه زمان‌بندی مشخصی داشته باشیم.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار مدیران کشوری، استانی و دستگاه‌های خدمت رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی، گفت: ساخت آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت‌های مهمی است که باید معاون اجرایی «آقای منصوری» زمان‌بندی این طرح را در سطح ملی پیگیری کنند تا در ارائه این خدمت برای زائران امام رضا (ع) تسریع شود.

وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئول وظیفه داریم تدارک لازم را برای انجام یک زیارت ارزان، آسان، دلنشین و سازنده ببینیم و فراهم آوردن چنین زیارتی وظیفه ماست.

رئیس جمهور بیان کرد: دهه آخر صفر یکی از قله‌های زیارت است و همانطور که امروز مدیران ملی نیز برای این خدمت‌رسانی بسیج شده اند در سایر ایام اوج حضور زائران نیز باید چنین اقداماتی برنامه‌ریزی شود.

آیت‌الله رئیسی بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت تاکید کرد و گفت: باید نیاز‌های مشهد و زائران را به درستی احصا و برای رفع آنان برنامه زمانبندی مشخصی داشته باشیم.

وی یکی از این نیاز‌های حوزه حمل و نقل مشهد را احداث پارکینگ‌های جدید در مسیر‌های منتهی به حرم مطهر دانست و اظهار کرد: برای احداث حداقل چهار پارکینگ در مسیر‌های منتهی به حرم مطهر رضوی یک بررسی فوری نیاز داریم. در استان کارگروهی تشکیل و مکان یابی لازم در یک فرصت یک ماهه انجام شود.

رئیس جمهور گفت: در این باره با تاکید بر حضور بخش خصوصی و پس از آن پای کار آمدن ظرفیت زمین‌ها و امکانات دستگاه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، آستان قدس و شهرداری کار مکان‌یابی و سپس اجرای پروژه در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: مسئله حمل و نقل برای تسهیل زیارت برای مردم دارای اولویت است و باید در حوزه ناوگان هوایی، ریلی و زمینی در مشهد ظرفیت‌ها تقویت شود، شهر فرودگاهی که استاندار خراسان رضوی درباره آن نکاتی را گفتند جزو نیاز‌های استان بوده و لازم است این کار هر چه سریعتر انجام شود.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: قطار سریع السیر تهران مشهد از اولویت‌های کشور است، استاندار خراسان رضوی هم پیگیری‌های خوبی در این باره داشته است پیگیری بودجه و اعتبارات آن انجام می‌شود، ولی وزارت راه و شهرسازی آن را در چند جبهه باید پیگیری کند این جزو کار‌های ضروری است.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: همانطور که گزارش دادند بیش از ۸۰ درصد زائران مشهد از طریق جاده‌ها به زیارت مشرف می‌شوند و لزوم تسریع پروژه آزاد راه حرم تا حرم برکسی پوشیده نیست، این طرح درصورتی که به نتیجه برسد می‌تواند بستر بسیاری از تردد‌های زمینی باشد؛ باید زمان‌بندی لازم انجام شود تا ماموریت بخش‌های مختلف در ارتباط با پیشبرد طرح مزبور نیز مشخص شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *