هاشمی: چمن ورزشگاه آزادی باید در بلند مدت عوض شود

16:42 - 24 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۴۴۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
هاشمی: چمن ورزشگاه آزادی باید در بلند مدت عوض شود
سرپرست وزارت ورزش گفت: کار‌های دیگری هم درخصوص نصب تجهیزات VAR در ۷ ورزشگاهی که در لیگ برتر هستند، انجام دادیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی با حضور در مجموعه ورزشی آزادی از بخش‌های مختلف این مجموعه و روند بازسازی امکانات آن بازدید کرد.

او درخصوص مراحل آماده‌سازی اتاق VAR مجموعه ورزشی آزادی قبل از شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: در جریان موضوعات قرار گرفتم و خواستم این اطلاعات به سمع و نظر مردم برسد. این اولین حرکت ما درخصوص نصب سیستم VAR بوده است و امیدوارم دغدغه و نگرانی مردم هم در این خصوص رفع شود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود: البته کار‌های دیگری هم درخصوص نصب تجهیزات ۷ ورزشگاهی که در لیگ برتر هستند انجام دادیم و دولت کمک‌های ارزی و ریالی خوبی به این موضوع تخصیص داده که در زمان خود به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در لیگ قهرمانان آسیا اولین حضور خود را با سیستم VAR خواهیم داشت، خواستیم تا خانواده رسانه هم حضور داشته باشند تا بدانند ما به عنوان خدمت‌گذار مردم، دغدغه مردم را درک کردیم و موارد را با دقت پیگیری می‌کنیم، باید به این خواسته‌ها جواب داده شود و دولت هم از ورزش حمایت می‌کند.

هاشمی درخصوص وضعیت ورزشگاه آزادی و شرایط چمن و زیرساخت‌های آن گفت: مشکلات به وجود آمده و اقداماتی که در قبال آن شکل گرفته است، برای برنامه‌های کوتاه مدت استادیوم بوده است، اما برای بلند مدت، باید چمن ورزشگاه عوض شود و این موضوع نیز نیازمند این است که دست‌اندرکاران ورزشگاه با فدراسیون فوتبال هماهنگ شوند و در زمان‌هایی که مسابقه‌ای برگزار نمی‌شود، این چمن به طور کلی عوض شود.

وی افزود: از عمر چمن استادیوم آزادی زمان زیادی می‌گذرد و نیاز به تغییر اساسی دارد. این اقداماتی که صورت گرفته، اقدامات کوتاه مدتی بوده است تا دغدغه هواداران و تماشاگران برطرف شود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان درخصوص گلایه برخی ورزشکاران از نحوه پرداخت پاداش در آیین‌نامه تجلیل از مدال آوران و بازنگری‌هایی که در این رابطه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بعد از مراسم ورزشکارانی مثل خانم فرزانه فصیحی بودند که نسبت به این آیین‌نامه و لیست قهرمانان گلایه داشتند، چون ایشان در آسیا مقام آوردند و در لیست نبودند، در این‌خصوص دستور بازنگری در آیین‌نامه را دادم.

وی تاکید کرد: ورزشکاران و قهرمانان کشورمان تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند و قطعا باید این مسائل را مدنظر قرار دهیم و دغدغه ما، دغدغه ورزشکاران است و اجازه نمی‌دهیم مشکلاتی در این خصوص رخ دهد.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه اگر بخواهیم یک گروه دیگری را به لیست پرداخت پاداش اضافه کنیم نهایتا ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت، تاکید کرد: این مساله ارزش دارد که این لیست را گسترش دهیم. البته در ادامه باید ببینم که دغدغه‌های ورزشکاران توسط فدراسیون انعکاس داده شده است و اگر هم این اتفاق رخ داده است که باید در بررسی آیین‌نامه صورت بگیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *