آیت‌الله خاتمی: دشمنان ایران مانند گذشته در آینده نیز ناکام خواهند بود

14:36 - 24 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۴۳۴
آیت‌الله خاتمی: دشمنان ایران مانند گذشته در آینده نیز ناکام خواهند بود
خطیب جمعه تهران با اشاره به فرموده رهبر انقلاب در خصوی برنامه ریزی دشمن برای تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت گفت: دشمنان باید بدانند آنچنان که در گذشته ناکام بودند الان و بعد هم ناکام خواهند بود.

خبرگزاری میزان - آیت الله سید احمد خاتمی خطیب جمعه تهران در بخشی از خطبه‌های امروز (جمعه، ۲۴ شهریور) نماز جمعه تهران اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، دشمن در پی تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت کشور است و همانطور که ایشان فرمودند ما در مقابل آن‌ها محکم ایستاده ایم و توطئه‌های آنان را خنثی می‌کنیم و به فضل خدا، هیچ غلطی نمی‌توانند بکند.

وی با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، افزود: آمریکا مجموعه‌ای را برای بحران سازی در کشور‌های مختلف تولید کرده است که در برهه‌های بحران زا در آن بدمند و مردم را تحریک کنند در ایران برای مسائلی همچون اختلافات قومی و مذهبی، جنسیت و مسئله زن برنامه ریزی کرده اند و می‌خواهند با دمیدن بر آتش این مسائل برای ما گرفتاری و مشکل ایجاد کنند و به انقلاب ضربه وارد کنند.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: در جواب این اقدام دشمنان، باید بگوییم آنچنان که در گذشته ناکام بودید الان و بعد هم ناکام خواهید بود. 

وی با اشاره به راهپیمایی حماسی اربعین گفت: این رزمایش بی‌نظیر بود و بیش از ۲۲ میلیون نفر در این راهپیمایی حضور داشتند و بیش از ۴ میلیون نفر از کشورمان در این حماسه عظیم حسینی (ع) شرکت کردند. این پیاده روی هیچ دلیلی جز عشق ندارد.

به گزارش صدا و سیما آیت الله خاتمی با بیان اینکه تاثیر فراوان این پیاده‌روی را از عصبانیت ضد انقلاب ببینید، ادامه داد: وقتی یک اتفاق کوچکی در یک جای دنیا می‌افتد، رسانه‌ها از این اخبار پر می‌شود، اما ۲۲ میلیون آدم گفتند لبیک یا حسین (ع)، اما رسانه‌های غربی هیچ واکنشی نداشتند.

آیت الله سید احمد خاتمی با اشاره به مباحث مهم توحیدی گفت: از مباحث بسیار مهم توحیدی محبت‌الله است، در این جهان هستی قله عشق ما باید عشق به ذات مقدس ربوبی باشد. به فرموده خداوند در آیه ۱۶۵ سوره بقره، مومنین بالاترین عشق را به خداوند دارند.

وی اظهار کرد: امام صادق (ع) فرمود اگر کسی می‌خواهد بداند که ایمان او کامل است یا خیر ببیند که خدا را از جان خود بیشتر دوست داشته باشد، از پدر، مادر، فرزندان، خانواده و اموال و همه مردم، یعنی اوج عشق او ذات مقدس ربوبی باشد.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: بحث محبت خدا بحث مهم اعتقادی و اخلاقی است. محبت خدا باید نماد و نمود داشته باشد که نماد و نمود آن عشق به اولیای خداست.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه حب محبوب خدا حب خداست، تصریح کرد: اینکه انسان پیامبر را از عمق جان خود دوست بدارد و در داغ پیامبر لباس مشکی بر تن کند، این در حقیقت حب الله است. پیامبر می‌فرماید من برای زحماتی که در مسیر رسالت متحمل شدم هیچ مزدی از شما نمی‌خواهم فقط می‌خواهم فرزندان و اهل بیت من را دوست بدارید. البته اجر این محبت هم متعلق به شماست.

امام جمعه موقت تهران، ادامه داد: در سبک زندگی، مهم است که با خدا، مردم و خود چگونه باشیم. اهل بیت راهی به سوی خدا هستند همه چیز را نشان داده‌اند. یعنی با خدا چگونه باشیم و عاشق بی‌قرار او باشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *