رکوردی جدید برای تیراندازی در مدارس آمریکا

14:30 - 24 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۴۳۲
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
رکوردی جدید برای تیراندازی در مدارس آمریکا
آمریکا به طور مداوم شاهد افزایش حوادث مسلحانه در این کشور و به‌ویژه در مدارس بوده و هر ساله رکورد‌های جدیدی در این زمینه ثبت می‌شود.

خبرگزاری میزان - داده‌های جدید فدرال در آمریکا نشان می‌دهد که تعداد تیراندازی‌ها در مدارس این کشور برای دومین سال متوالی به اوج خود رسیده است.

مدارس در آمریکا با افزایش نگران‌کننده تیراندازی مواجه هستند. 

داده‌های گردآوری‌شده از سوی مرکز ملی آمار آموزش آمریکا (NCES) نشان می‌دهد که در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ مدارس دولتی و خصوصی، که شامل سطوح ابتدایی و متوسطه بودند، در مجموع ۳۲۷ مورد تیراندازی را شاهد بودند که در نوع خود یک رکورد بالا به حساب می‌آید.

از ۳۲۷ حادثه‌ای که از سوی NCES به عنوان بخشی از گزارش سالانه جنایات و ایمنی بررسی شد، ۱۸۸ مورد با جراحت همراه بوده و از این تعداد ۵۷ مورد به مرگ منجر شده است.

حوادث تیراندازی در مقایسه با سال قبل ۲ برابر شده، که از ۲۵ سال پیش تاکنون از هر سالی بیشتر بوده است. 

این گزارش تیراندازی را حادثه‌ای تعریف می‌کند که در آن یک گلوله به هر دلیلی بدون توجه به تعداد قربانیان، زمان روز یا روز هفته در محوطه یک مدرسه شلیک می‌شود. 

این آمار حتی حوادثی را که در طول همه‌گیری ویروس کرونا در زمانی که دانش‌آموزان در حال آموزش از راه دور بودند، رخ داده است، در نظر می‌گیرد. 

مبارزه با اپیدمی خشونت مسلحانه در آمریکا اولویت دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور این کشور معرفی شده، اما هیچ پیشرفت قابل توجهی در این روند وجود ندارد.

بر اساس اطلاعات «آرشیو خشونت مسحانه آمریکا»، از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون ۳۷۶ تیراندازی جمعی در این کشور رخ داده است.

بیش از ۱۰ هزار نفر در حوادث مربوط به استفاده از سلاح گرم کشته و بیش از ۲۰ هزار نفر زخمی شدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *