آماده‌باش ۳ هزار نیروی حوزه سلامت در استان خراسان رضوی همزمان با پیاده‌روی زائران

19:21 - 23 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۳۶۷
آماده‌باش ۳ هزار نیروی حوزه سلامت در استان خراسان رضوی همزمان با پیاده‌روی زائران
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امکانات و آمادگی کامل نیرو‌های بهداشتی و درمانی در مسیر پیاده روی زائران رضوی بازدید و از آمادگی کامل آن‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به زائران خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش وبدا، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مسیر پیاده‌روی زائران رضوی، با اشاره به آماده‌باش سه هزار نفر از نیرو‌های بهداشتی و درمانی برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی به زائران مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر، گفت: تعدادی از این نیرو‌ها در اطراف و داخل بارگاه مطهر رضوی برای ارائه خدمات، حضور دارند. همچنین ۲۶۸ دستگاه آمبولانس از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۶۰ دستگاه آمبولانس از سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی در مسیر پیاده‌روی زائران و اطراف و درون حرم مطهر رضوی استقرار دارند.
 
وی با اشاره به امکانات کامل درمانی اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس، از وجود ۱۱ تا ۱۳ تخت در هر یک از آن‌ها خبر داد و اظهار کرد: اتوبوس آمبولانس‌ها با دستگاه‌هایی مانند ونتیلاتور و دی سی شوک و داروای اولیه همانند یک بیمارستان سیار، خدمات مورد نیاز بیماران و مصدومان را ارائه می‌کنند و امسال در این مراسم ۱۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مسیر پیاده روی و اطراف حرم مطهر رضوی، استقرار دارند. 
 
وزیر بهداشت از بکارگیری موتورلانس به عنوان یکی از ابتکارات اورژانس در ارائه خدمات سریع به بیماران و مصدومان یاد کرد و بیان کرد: موتورلانس‌ها با امکانات مناسب می‌توانند با سرعت بالا خدمات مورد نیاز را ارائه کنند و در مراسم عزاداری امسال نیز ۲۵ دستگاه موتورلانس اورژانس بکار گرفته شده است.
 
عین اللهی به آماده باش ۵ فروند بالگرد اورژانس در استان خراسان رضوی در مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر اشاره و عنوان کرد: ۱۲۵ ایستگاه سلامت و ۳۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی در استان خراسان رضوی، آماده خدمت رسانی به زائران در این ایام هستند و نیرو‌های بهداشتی و درمانی در این استان با لغو مرخصی هایشان در آماده باش کامل قرار دارند. 
 
وی با بیان اینکه دو بیمارستان صحرایی در مسیر پیاده روی زائران رضوی استقرار دارند، گفت: در اطراف بارگاه مطهر رضوی نیز یک بیمارستان سیار با امکانات کامل برای ارائه خدمات مورد نیاز زائران راه اندازی شده و البته در این ایام، نظارت‌های بهداشتی نیز تشدید شده به گونه‌ای که ۷۰۰ نیروی بهداشتی در موکب‌ها و محل‌های طبخ غذا برای زائران، بازرسی‌های بهداشتی را انجام می‌دهند. 
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: امسال ۵۸ تیم واکنش سریع اورژانس در ایام عزاداری دهه پایانی ماه صفر در اطراف بارگاه مطهر رضوی فعالیت دارند تا خدمات فوریت‌های پزشکی به سرعت به زائران ارائه شود. 
 
عین اللهی ضمن تقدیر از خادمان سلامت در این مراسم باشکوه، گفت: شمار قابل توجهی از نیرو‌های بهداشتی و درمانی پس از ارائه خدمت در ایام اربعین برای خدمتگزاری به زائران رضوی تلاش می‌کنند که این خدمات قابل تقدیر است.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *