دیدار سفرای جدید ایران در ازبکستان و سریلانکا با امیرعبداللهیان

18:58 - 23 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۳۶۵
دیدار سفرای جدید ایران در ازبکستان و سریلانکا با امیرعبداللهیان
سفرای جدید ایران در ازبکستان و سریلانکا ضمن دیدار با وزیر امور خارجه برنامه‌های دوره کاری پیش رو را در سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران ارائه کردند.

خبرگزاری میزان – محمدعلی اسکندری، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و برنامه‌های دوره کاری پیش رو را در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند ارائه کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار بر اهمیت مناسبات دوستانه دو کشور تاکید کرده و با توجه به خواست روسای جمهور ایران و ازبکستان برای ارتقای روابط، بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌های موجود تصریح کرد.

محمد علی اسکندری، پیش از این در مسئولیت‌هایی چون رئیس اداره اطلاع‌رسانی، رئیس اداره ابنیه، اموال و استملاک و مشاور معاون دیپلماسی اقتصادی و معاون و کاردار نمایندگی‌های کشورمان در قزاقستان، اوکراین و ایرلند خدمت کرده است.

همچنین علیرضا دلخوش، سفیر جدید کشورمان در سریلانکا نیز در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جدید کشورمان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود، طرح‌ها و برنامه‌های کاری سفارت جمهوری اسلامی ایران را در سه سال آینده ارائه کرد.

وزیر امور خارجه در این ملاقات با اشاره به روابط روبه رشد جمهوری اسلامی ایران با سریلانکا، بر توسعه همه جانبه روابط کشورمان با سریلانکا و اولویت همکاری‌های اقتصادی به‌ویژه در حوزه‌های تجاری، صادارات خدمات فنی - مهندسی و همکاری‌های چند جانبه در قالب سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تاکید کرد.

علیرضا دلخوش، پیش از این مدیر کل همکاری‌های فرهنگی و سمن‌های مرکز دیپلماسی عمومی، ریاست اداره مرز‌ها و معاونت سفارتخانه‌های کشورمان در ترکیه و سوئد را عهده دار بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *