اختصاص ۱۴۰۰ پرواز و ۱۱ هزار سرویس ناوگان عمومی جاده‌ای برای انتقال زائران امام رضا(ع)

15:21 - 23 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۳۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
اختصاص ۱۴۰۰ پرواز و ۱۱ هزار سرویس ناوگان عمومی جاده‌ای برای انتقال زائران امام رضا(ع)
وزیر راه‌وشهرسازی از بسیج همه امکانات ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای جابه‌جایی زائران در ایام پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: حدود ۱۴۰۰ پرواز و ۱۱ هزار سرویس ناوگان عمومی جاده‌ای برای انتقال زائران امام رضا(ع) در ایام پایانی ماه صفر خدمت رسانی کرده‌اند.

خبرگزاری میزان _ به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه‌وشهرسازی در شورای حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی که با موضوع سفر‌های ایام پایانی ماه صفر و جابه‌جایی زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برگزار شد، از بسیج همه امکانات در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل خبر داد و گفت: به مناسبت ایام شهادت امام رضا (ع) و امام حسن (ع) و رحلت رسول اکرم (ص) تعداد زیادی از مردم به منظور زیارت بارگاه ملکوتی امام رئوف عازم مشهد مقدس می‌شوند، بر همین اساس برای بازه زمانی تا ۲۷ شهریورماه برنامه‌ریزی‌ها انجام شده تا بهترین شرایط برای سفر زائران مشهد مقدس در همه حوزه‌های هوایی، زمینی و ریلی فراهم شود.

وزیر راه‌وشهرسازی افزود: در حوزه ریلی ۶ رام قطار فوق‌العاده برای این سفر‌ها در نظر گرفته شد و به این ترتیب مجموعا ۸۰ رام قطار در اختیار زائران برای سفر به مشهد مقدس قرار گرفت.

بذرپاش از جابه‌جایی روزانه ۴۰ هزار زائر امام رضا (ع) از طریق ناوگان ریلی در این ایام خبر داد و افزود: قرارگاه ویژه در ایستگاه راه‌آهن مشهد به منظور برگزاری برنامه‌های فرهنگی و استقبال و بدرقه زائران تشکیل شد.

وزیر راه‌وشهرسازی درباره سفر‌های هوایی نیز توضیح داد: در حوزه ناوگان هوایی حدود ۱۴۰۰ پرواز برای این ایام (از ۲۰ تا ۲۷ شهریورماه) اختصاص یافته است.

افزایش ۲۱ درصدی مسافران مشهد نسبت به ماه گذشته

به گفته بذرپاش روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه مجموعا ۱۷۹ پرواز با ۲۳ هزار و ۷۰۰ مسافر در فرودگاه شهید هاشمی مشهد برقرار شده که نسبت به مدت مشابه ماه گذشته با ۲۰ درصد افزایش در تعداد پرواز‌ها و ۲۱ درصد افزایش در تعداد مسافر همراه شده است و این تعداد در روز‌های پایان هفته بیشتر می‌شود.

وی در ادامه به سفر‌های زمینی اشاره کرد و گفت: از تاریخ ۱۸ تا ظهر امروز ۲۳ شهریورماه ۲۰۰ هزار مسافر توسط ۱۱ هزار سرویس ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف کشور عازم مشهد مقدس شده اند.

وی افزود: از این تعداد، ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مابقی ناوگان مینی بوس و سواری کرایه عمومی برون شهری بوده است که در روز‌های آتی نیز به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.

وزیر راه‌وشهرسازی تاکید کرد: پس از اتمام سفر‌های اربعین، ناوگان حمل‌ونقل عمومی در جهت استفاده مسافران از اقصی نقاط کشور به مشهدالرضا با حداکثر ظرفیت در اختیار زائران قرار گرفت و تمامی امکانات موجود را بسیج خواهیم کرد تا در زمان بازگشت زوار کمترین مشکل را داشته باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *