پرونده سیاسی ابراهیم یزدی روی میز شبکه مستند

15:06 - 23 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۳۴۱
پرونده سیاسی ابراهیم یزدی روی میز شبکه مستند
مجموعه مستند تارکد در قسمت هفتم پرونده فعالیت‌های سیاسی ابراهیم یزدی را مرور می‌کند.

خبرگزاری میزان _ به گزارش روابط عمومی مستند، مجموعه ۱۰ قسمتی «تارکد» به ۱۰ پرونده از حساس‌ترین موضوعات در تاریخ انقلاب اسلامی می‌پردازد و با استفاده از مجموعه اسناد پژوهشی دقیق، جزئیات کمتر شنیده‌شده از این رویداد‌ها را بیان می‌کند.

صالح نیکنام کارگردان «تارکد» درباره قسمت هفتم این مستند که فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور روی آنتن می‌رود گفت: در قسمت هفتم پرونده سیاسی ایراهیم یزدی بررسی شده است که کارنامه او را از جوانی و فعالیت‌های دانشجویی تا اقدامات در خارج از ایران و مبارزه‌ها در زمان نهضت ملی شدن صعت نفت را در برمی گیرد. پرونده فعالیت‌های او همچنین تا زمان نامه تاریخی امام خمینی (ره) علیه نهضت آزادی ادامه می‌یابد.

این مجموعه به موضوعات مهم امنیتی تاریخ انقلاب از جمله کارنامه سیاسی شهید بهشتی و ترور وی، آغاز جنگ تحمیلی، پشت پرده حملات شیمیایی عراق در دفاع مقدس، پرونده ابراهیم یزدی، فرار بنی‌صدر، حج خونین سال ۱۳۶۶ و انفجار دفتر نخست‌وزیری پرداخته است.

به گفته کارگردان، وجه تمایز اصلی این مجموعه تمرکز بر اسنادی است که بسیاری از آن‌ها برای نخستین‌بار بازخوانی می‌شود.

مجری طرح و کارگردان مجموعه «تارکد» محمد صالح نیکنام است و از دیگر عوامل آن می‌توان به نویسنده و پژوهشگر: مجتبی نوروز پور و موشن‌گرافیک: احسان میرآبادی اشاره کرد.

«تارکد» تولید مرکز هنری رسانه‌ای نهضت و شبکه مستند سیماست و پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود، تکرار این مجموعه تلویزیونی هم روز بعد ساعت ۱۵ است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *