رأی پرونده فساد مالی در شهرداری آبادان صادر شد

18:47 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۲۶۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رأی پرونده فساد مالی در شهرداری آبادان صادر شد
طبق اعلام رئیس دادگستری آبادان، رأی نهایی پرونده فساد مالی در شهرداری و شورای شهر این شهرستان صادر شد.

خبرگزاری میزان - نعمت‌الله روشن‌روان، رئیس دادگستری آبادان، گفت: رأی نهایی پرونده فساد مالی در شهرداری و شورای شهر این شهرستان پس از انجام تحقیقات مقدماتی و تشکیل مراحل دادرسی، از سوی دادگاه تجدیدنظر استان، صادر شد.

روشن‌روان، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱، پرونده قضایی با اتهامات متعدد مالی برای یکی از اعضای شورای شهر و یکی از معاونین شهرداری آبادان تشکیل شد که پس از انجام تحقیقات مقدماتی، رای بدوی و سپس تجدید نظر این پرونده صادر و به اصحاب پروند ه ابلاغ شد. 

وی افزود: بر اساس این رأی، عضو اصلی شورای شهر آبادان در خصوص اتهام تبانی در معاملات دولتی به یک سال حبس و جزای نقدی، در خصوص تصرف عدوانی به رفع تصرف و یک سال حبس و در خصوص اتهام انتقال منافع مال غیر به استرداد ملک و دو سال و یک روز حبس تعزیری محکوم شد. 

روشن‌روان، بیان کرد: معاون وقت عمرانی و بازآفرینی شهری شهرداری آبادان نیز به عنوان متهم ردیف دوم پرونده، به اتهام مشارکت در تبانی در معاملات دولتی به تحمل سه سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی و شرکت‌ها و موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها محکوم شد. 

رئیس دادگستری آبادان همچنین عنوان کرد: دستگاه قضایی اراده راسخ در مبارزه با فساد اداری دارد و در تحقق این امر هم به صورت پیشگیرانه و نظارتی و هم با برخورد قاطعانه و قانونی ورود می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *