نهاده‌های استراتژیک آلوده محل اختلاف بعضی مسئولین دولتی‌/ وزیر جهاد کشاورزی: در همدان اصلا ذرت آلوده نداریم/ سخنگوی دولت: حالا در یک انبار (با موجودی شش هزار تن ذرت!) آفت مشاهده شده است!

۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰:۳۲
کد خبر: ۴۷۳۴۲۲۲
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
نهاده‌های استراتژیک آلوده محل اختلاف بعضی مسئولین دولتی‌/ وزیر جهاد کشاورزی: در همدان اصلا ذرت آلوده نداریم/ سخنگوی دولت: حالا در یک انبار (با موجودی شش هزار تن ذرت!) آفت مشاهده شده است!
طی ۲ هفته گذشته بخش مهمی از نهاده‌های استراتژیک با ورود و پیگیری سریع دستگاه قضایی از انبار‌های استان همدان ترخیص و قبل از فاسد شدن با همکاری مسئولین دولتی استان به بزرگترین واحد تولیدی مرغ و تخم مرغ در استان گلستان ارسال شد و موجبات افزایش تولید تخم مرغ و رفع بخشی از نیاز ضروری بازار و مردم را فراهم کرد.

خبرگزاری میزان_ مرکز رسانه قوه قضاییه_ در حالیکه طی ۲ هفته گذشته بخش مهمی از نهاده‌های استراتژیک با ورود و پیگیری سریع دستگاه قضایی از انبار‌های استان همدان ترخیص و قبل از فاسد شدن با همکاری مسئولین دولتی استان به بزرگترین واحد تولیدی مرغ و تخم مرغ در استان گلستان ارسال شد و موجبات افزایش تولید تخم مرغ در کشور و رفع بخشی از نیاز ضروری بازار و مردم شریف را فراهم کرد که مصداقی مهم از هماهنگی و همکاری مشترک قوا در جهت رفع مشکلات مردم و تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها بود اما تفاوت و تناقض عجیب در اظهارات مسئولان دولتی با موضوع انبار‌های نهاده‌های استراتژیک همدان که در اظهارات دیروز و امروز وزیر جهاد کشاورزی و سخنگوی دولت خود را نشان داده است از یک جریان عجیب ناآگاهی در هدایت افکار عمومی در پوشش یک واقعه خبری که با سلامت مردم سروکار دارد حکایت دارد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی به استان همدان سفر کرد و در اظهاراتی عجیب گفت: هیچ ذرت آلوده‌ای در همدان موجود نیست. ذرت‌ها گواهی بهداشت داشتند و دارند و در چندین نوبت آزمایش و مشکلی خاصی نداشته‌اند.

ادعای وزیر کشاورزی در مورد ذرت‌های آلوده‌ای که حتی پیشتر تصاویر آن‌ها در رسانه‌ها منتشر شده بود باعث شد تا مرکز رسانه قوه قضاییه در خبری از آدرس غلط به وزیر کشاورزی پرده بردارد و با انتشار خبری همراه با مستندات به وزیر کشاورزی یادآوری کند که دو نهاد زیرمجموعه خودش در نامه‌های متعددی بحث آلوده بودن ذرت‌ها را تائید کرده و حتی در موردی به دلیل عدم همکاری مسئول زرین سیلوی اسدآباد از دستگاه قضایی درخواست کمک کردند.

ارائه مستندات از طرف قوه قضاییه به اینجا ختم نشد تا جایی پیش رفت که صبح امروز فیلمی از بازدید رئیس کل دادگستری استان همدان از سیلوی اسدآباد منتشر شد که در آن فیلم هم مسئولان دولتی استانی صراحتا کپک زدگی و آلودگی ذرت‌های کندوی شماره ۶ سیلو را تائید می‌کنند.

هم‌زمان با انتشار مستنداتی از جمله موارد بالا، صبح امروز سخنگوی دولت با حضور در جمع خبرنگاران صحبت‌های وزیر کشاورزی مبنی بر وجود نداشتن ذرت‌های آلوده در همدان را تکذیب کرد و گفت: طبیعی است که در بین حجم بسیار بالای این کالا‌ها در انبار‌ها بعضا برخی آفت‌ها نیز حاصل شود. در همدان ۶ انبار سیلو بوده حالا اگر در یک انبار (با موجودی ۶ هزار تن نهاده استراتژیک) یک چیزی مشاهده شود به نظرم خیلی جای پردازش در این حد نداشته است.

بر اساس اطلاعاتی که قبلا مستندات آن نیز منتشر شده، بخشی از این ذرت‌ها با ورود و پیگیری سریع دستگاه قضایی با همکاری مسئولین دولتی استان از انبار‌ها ترخیص و قبل از فاسد شدن به بزرگترین واحد تولیدی مرغ و تخم مرغ کشور در استان گلستان ارسال گردید و موجبات کمک به افزایش تولید تخم مرغ و رفع بخشی از نیاز ضروری بازار و مردم را فراهم کرد که مصداقی مهم از هماهنگی و همکاری مشترک قوا در جهت رفع مشکلات مردم و تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها است.

در این شرایط افکار عمومی به این سمت هدایت شده بود که با یک کار اصولی و ترکیبی و همکاری قوا بخشی از مشکل قدیمی نهاده‌های دامی استراتژیک که در معرض فساد قرار گرفته بود نه تنها حل شده است بلکه به فرصتی جدید تبدیل گشته، اما مشخص نیست مبنای مصاحبه با محتوای غیر صحیح وزیر جهاد کشاورزی که این جهت گیری‌های مثبت را تغییر داد چیست؟

جریان فکری پشت مصاحبه وزیر جهاد کشاورزی و اعلام اینکه «هیچ ذرت آلوده‌ای در همدان نبوده است»؛ مطلبی که ظرف چند ساعت صحت نداشتن آن از سوی مقامات دولتی هم تکذیب شد و پشتیبانی رسانه‌ای دولتی با عناوینی همچون «تکذیبیه قاطع وزیر جهاد کشاورزی در مورد چند روز خبررسانی بی‌منطق و غیر صحیح قوه قضاییه» که با پاسخ روشن، مستدل و مستند روابط عمومی دادگستری همدان مواجه شد سبب ایجاد این سوال جدی در افکار عمومی شده است که علت شتابزدگی و تشتت در این گونه اظهار نظر‌ها چیست؟!

انتهای پیام/


ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
0
0
کار قوه قضاییه بسیار خوب و به جا بوده جای تشکر هم داره. حالا چرا دولت بدش اومده و بهش برخورده خب معلومه دوست نداشته نبود نظارتش لو بره که رفته. دادگستری دمت گرم.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *