مأموریت نایب رئیس مجلس به کمیسیون کشاورزی برای بررسی علت فساد ۶ هزار تن نهاده دامی

11:23 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۱۶۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
مأموریت نایب رئیس مجلس به کمیسیون کشاورزی برای بررسی علت فساد ۶ هزار تن نهاده دامی
نایب رئیس مجلس به دنبال تذکر نماینده شاهین‌شهر در خصوص فساد ۶ هزار تن نهاده دامی در یکی از انبار‌های استراتژیک کشور به کمیسیون کشاورزی مأموریت داد تا علت این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

خبرگزاری میزان - حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در قالب تذکری با استناد به بند (۶) ماده (۴۵) آیین‌نامه داخلی گفت: یکی از تکالیفی که در کمیسیون‌های مختلف وجود دارد به خبری برمی‌گردد که شب گذشته شنیدیم مبنی بر اینکه از ۱۳ هزار تن نهاده در کشور ۶ هزار تن فاسد شده است. وقتی این نهاده‌ها فاسد شود یا زیاد از حد بماند، اگر به دام داده شود مبتلا می‌شود سپس انسان نیز دچار مشکل شده بنابراین برای سلامت عمومی مضر است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس ادامه داد: ما این همه با کمبود نهاده مواجه هستیم ضمن اینکه دامداران و مرغداران از چند ماه قبل پول می‌سپارند تا برای آن‌ها نهاده آورده شود در چنین شرایطی انباری در کشور کشف می‌شود که ۶ هزار تن نهاده در آن فاسد شده است، در این وضعیت دستگاه‌های نظارتی و کمیسیون‌های مربوطه کجا هستند.

وی تصریح کرد: وقتی این میزان منابع کشور در عین نیاز شدید به آن‌ها از بین برود شرکت پشتیبانی و وزیر جهاد کشاورزی باید پاسخگو باشند و باید مقصر مشخص شود آیا ما در قبال از بین رفتن این میزان بیت‌المال مسئولیتی نداریم.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: انشاالله کمیسیون کشاورزی به این موضوع عنایت داشته باشد و حتماً این مسئله را مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *